Steam Deck

Nová aktualizace pro Steam Deck přidává nastavení výkonu pro jednotlivé hry

12. 5. 2022
Zdroj náhledu: Valve

Přenosné herní zařízení Steam Deck od společnosti Valve sklízí celosvětově velmi kladná hodnocení. Navzdory problémům se skladovými zásobami tato malá přenosná herní PC konzole i nadále baví ty, kteří mají to štěstí, že ji vlastní.  Mnoho uživatelů i z řad influencerů se tak chlubí a užívají si spoustu zábavy díky hraní na cestách.

Zdroj: valve

Steam Deck má stále malé problémy

Od svého poměrně nedávného uvedení na trh má Steam Deck stále několik drobných problémů, ale většina z nich se postupně řeší. Příkladem jsou problémy s hlasitým ventilátorem, který výrazně pomohla ztišit nedávná aktualizace. Dalším bylo rychlé rozšíření ověřených her na tomto stroji a mnohé z těch, které nejsou oficiálně podporovány, stále fungují bez problémů díky dalším opravám a úpravám.

Aktualizace a záplaty naštěstí stále přicházejí. Ta nejnovější od společnosti Valve je sice kategorizována pouze jako malá aktualizace s několika poznámkami k opravám, ale obsahuje výkonnostní profily pro jednotlivé hry. To by měla být obrovská pomoc, která umožní lépe optimalizovat hraní, zejména s tímto přenosným hardwarem.

V poznámkách je vysvětleno, že tuto novou funkci najdete v nabídce Rychlý přístup a poté přejdete na položku Výkon a Rozšířené zobrazení. Odtud by uživatelé měli mít možnost měnit nastavení pro jednotlivé hry, která by se měla automaticky uložit a použít při spuštění hry. Tuto funkci lze také kdykoli zapnout nebo vypnout pro případ, že byste v této nabídce nastavení učinili nějaké špatné rozhodnutí.

Hráči tak mají možnost si nastavení skutečně vyladit, což je u přenosné konzole skvělý prvek. Hry, u kterých není potřeba plný výkon, lze ztlumit ve prospěch úspory baterie nebo optimalizace výkonu jinde. Zato u jiných her, u kterých chcete, aby vypadaly co nejlépe, můžete tato nastavení ponechat beze změny. Obecně vzato by to mělo ze Steam Decku udělat ještě lepšího herního parťáka na cesty, než byl doposud.

V nejnovější aktualizaci je několik dalších pozoruhodných funkcí. Steam Deck se nyní při připojení ke vzdálenému displeji automaticky škáluje na virtuální rozlišení 1280 x 800, což by se některým uživatelům mohlo hodit. Navíc je zde několik oprav klávesnice pro různé regiony a vylepšený výkon při přepínání mezi online a offline režimy.

Vzhledem k tomu, že neustále přibývají další hry a příslušenství pro Steam Deck, je jisté, že aktualizace, které budou ladit výkon a ještě více vylepšovat toto zařízení, budou přicházet i v budoucnu.

Zdroj: pcgamer.com

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.