Starfield – kosmonaut

Oznámeno datum vydání hry Starfield

10. 3. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Starfield patří k nejočekávanějším titulům letošního roku a společnost Bethesda na něj hodně sází. O projektu se poprvé spekulovalo už v roce 2013, ale oficiálně byl představen až na E3 2018. Todd Howard několikrát prohlásil, že půjde o nejdrsnější RPG všech dob, ale nikdy přesně neřekl proč. Zatím bylo vydáno několik ukázek, jak by měla hra vypadat, a reakce byly velmi kladné. Není proto divu, že celý herní svět se nemůže dočkat vydání tohoto slibného titulu. Datum vydání přichází společně s oznámením, že Xbox a Bethesda uspořádají v neděli 11. června kompletní show Starfield Direct.

„Ahoj všichni, já a všichni v Bethesdě jsme tak nadšení, že vám konečně můžeme říct, kdy letos vyjde Starfield. Do téhle hry jsme se pořádně opřeli a i já jsem překvapený, kolik toho do ní dokážeme nalít, je to skvělé,“ říká Todd Howard z Bethesdy.

Starfield bude k dispozici na PC i na konzolích Xbox Series X|S. Pro předplatitele služby Xbox Game Pass bude k dispozici hned první den. Pokud jde o to, zda se hra někdy dostane na PlayStation 5, je to nepravděpodobné. Společnost Microsoft koupila Bethesdu již v roce 2021 s plánem, že všechny budoucí tituly Bethesdy budou exkluzivní pro konzole a PC Microsoftu. Vydání Starfield je plánováno na 6. září 2023.

Zdroj: insider-gaming.com/

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.