Papers, Please – na mobily

Papers, Please míří na mobily

26. 7. 2022
Zdroj náhledu: twitter.com/dukope

Vývojář populární indie hry z roku 2013, Papers, Please, oznámil novinku týkající se portu na mobilní zařízení. Sláva Arstotzce z vašich mobilů zazní už 5. srpna 2022.

Příběh se odehrává ve fiktivní zemi jménem Arstotzka v roce 1982, kdy se hráči ujímají role úředníka. Jeho úkolem je na hraničním přechodu zkontrolovat patřičné dokumenty všech příchozích návštěvníků, aby je mohl vpustit do země. V jednoduchosti je krása, a tak hráči musí ohlídat hromadu informací. Z počáteční jednoduchosti se hra velmi rychle začne až nehezky komplikovat aktuální válečnou situací, novými nástroji a samozřejmě na řadu přijdou také morální dilemata a úplatky. Papers, Please má hned dvacet různých konců, což dokazuje důležitost vašich činů a rozhodnutí. Úředník, do jehož role se vžijete, má vlastní rodinu a musí platit nemalé účty. Za každou chybu budete náležitě potrestáni, a tak vám další měsíc nemusí zbýt ani na chleba.

Papers, Please je zábavná oddechovka s velmi jednoduchým ovládáním, což se pro mobilní port zdá být ideální. Lucas Pope na svém osobním účtu na Twitteru odpovídá na dotazy fanoušků, kteří se často ptají na cenu a jazykové možnosti. Mobilní verze by se měla rovnat té počítačové, co se týče jazyků, a cenu prozatím neupřesnil. Na PC si titul můžete zakoupit za 8,99 €.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.