Dark Souls 3 art intro

Dark Souls 3 dostává novou aktualizaci

25. 7. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Přestože Dark Souls 3 patří k nejoblíbenějším akčním RPG minulé generace konzolí, titul stále postrádá klíčovou funkci multiplayeru. Poté, co začátkem roku 2022 došlo k výpadku serverů Dark Souls od společnosti Bandai Namco, se kolem problémů strhla spousta humbuků, jenže v tuto chvíli už téměř půl roku neexistuje žádné oficiální řešení. Tento fakt je také zdrojem určité frustrace stále vysoké komunity hráčů, kteří chtějí odpovědi – tím spíše, že jedna z klíčových vlastností hry má být právě funkční multiplayer.

Zdroj: igdb.com

Dark Souls 3 je v současné době uzamčeno v offline režimu a hráči nemají možnost tyto problémy zmírnit, protože se týkají centrálního serveru, se kterým by měly všechny tituly Dark Souls komunikovat, aby usnadnily online funkčnost hry. Po měsících mlčení však společnost Bandai Namco možná konečně přichystala nějaké konkrétní řešení, protože hra dnes obdržela nový hotfix s omezeným přístupem.

Lance McDonald se na Twitteru pochlubil, že společnost Bandai Namco pomalu rozesílá novou aktualizaci Dark Souls 3 uživatelům služby Steam, kteří mají přístup k vývojovým verzím hry určeným pro odlaďování. Stojí za to zdůraznit, že jde o první aktualizaci po letech, a pravděpodobně jde o znamení, že Bandai Namco možná má opravu pro bezpečnostní chybu multiplayeru v Dark Souls na PC. Ačkoli je zřejmé, že odstranění multiplayerových funkcí z titulů Dark Souls na několik měsíců bylo špatnou volbou, dotyčná chyba umožňovala záškodníkům využívat servery DS k převzetí kontroly nad počítači ostatních hráčů.

Společnost Bandai Namco vydala své poslední oznámení týkající se exploitů koncem května, ale zdá se, že v mezidobí nelenila. V tuto chvíli samozřejmě ještě nelze říci, co by mohlo být obsahem opravy s omezeným přístupem. I kdyby se jednalo o součást testovacího procesu společnosti Bandai Namco, komunita zatím nemá možnost zjistit, kdy by tyto soubory mohly být šířeji přístupné, protože testovací proces může trvat týdny, nebo dokonce měsíce.

I když absence multiplayeru znamená, že ve hře není k dispozici pořádná kooperace, hráči samozřejmě mohou alespoň prozkoumávat část velké časové osy příběhu Dark Souls 3 vlastním tempem – sólo. Drtivou většinu hry lze každopádně překonat, aniž by bylo nutné uchýlit se k přivolávání dalších hráčů, takže plus pro Bandai Namco za to, že udržuje Dark Souls obecně přístupné, zatímco pracuje na opravě výše zmíněného exploitu.

Dark Souls 3 má také svůj podíl fascinujících modů, jak už někteří možná slyšeli. Nedávný mod Convergence pro Dark Souls 3 například ze hry dělá víceméně její vlastní pokračování a měl by pomoci zaměstnat hráče, dokud Bandai Namco nedodá své opravy. S trochou štěstí by se multiplayerové funkce série měly rozběhnout v relativně krátké době.

Zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.