Hogwarts Legacy – čáry máry

Počet hráčů Hogwarts Legacy rapidně klesá

21. 3. 2023
 

Jestli jste si mysleli, že novinek ohledně hry Hogwarts Legacy už bylo dost, šeredně jste se pletli. Zhruba před měsícem byl internet plný všemožných zpráv o tom, jak Hogwarts Legacy překonávalo jeden rekord za druhým, slavilo úžasné prodejní milníky a herní komunita doslova neřešila nic jiného. Po tak obrovském úspěchu nejen na Steamu se však zdá, že většina lidí začíná přesedlávat na jiné videohry. Průměrný počet hráčů se totiž během posledního měsíce dramaticky snížil takřka o polovinu. Nejvyšší počet souběžných hráčů během posledního týdne se zastavil kousek pod sto tisíci, což je stále krásné číslo, ale ve srovnání s 527 652 hráči v době vydání je vidět, že mnozí mají kouzelnického světa už dost.

Hlavním důvodem je zřejmě fakt, že Hogwarts Legacy je hra pro jednoho hráče, a tak je logické, že po dohrání hlavního příběhu, dodělání vedlejších úkolů i aktivit už zde zkrátka hráči nemají co dalšího dělat, a tak přecházejí na tituly nabízející nový vítr do plachet. V následujících týdnech můžeme očekávat, že počty hráčů klesnou ještě daleko více, protože, ruku na srdce, nejde o titul, který by fanoušky dokázal dlouhodobě udržet jako například Counter-Strike: Global Offensive, Apex Legends či Fortnite.

Spásou titulu může být pokles pořizovací ceny, posouvaný příchod na konzole či změna strategie studia, protože DLC či jiný nový obsah by určitě dokázal hromadu fanoušků přimět k návratu do Bradavic. Těžko říct, jak si hra vede na konzolích, ale díky Steam Charts můžeme vidět klesající křivku souběžných hráčů na PC. Hogwarts Legacy se momentálně nachází na dvacátém pátém místě v žebříčku nejhranějších her na Steamu.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.