PS5 má novou podobu ovladače pro VR

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Sony
První generace virtuální reality pro PlayStation je tu už nějaký ten pátek s námi. Sony však má velké plány s VR i pro svou novou konzoli PS5. Již nyní byla zveřejněna podoba nových základních ovladačů, které se pro hraní s headsetem pro virtuální realitu budou používat.
PS5 VR ovladač ruce

Hideaki Nishino, seniorní vicepresident v oddělení plánování a managementu platformy PlayStation, napsal příspěvek na oficiální blog PlayStationu, ve kterém hovoří o nových fíčurách ovladače. Ty se zřejmě inspirovaly ovladačem Oculus Touch, mají též prvky Valve Indexu a především standardního ovladače pro PS5 DualSense. Můžeme se tak těšit například na adaptivní spouště L2 a R2, haptickou odezvu nebo detekci stisku palce, ukazováčku a prostředníčku (na obou rukách). Podobně jako ovladače Oculus mají oba ovladače jeden analogový joystick, dvě herní tlačítka u joysticku (zde popsané klasickými znaky PlayStation jako čtvereček, kostička apod.), tlačítko pro nastavení, tlačítko „create“), dále spoušť pro úchop (zde L1 a R1) a již zmíněné adaptivní spouště L2 a R2.

Co však zaujme na první pohled, je sférický design celého ovladače, který vaši ruku bude doslova „objímat“. To je velký rozdíl oproti „hůlkovitému“ vzhledu předchozích PlayStation Move. Polohu ovladačů v prostoru bude sledovat speciální prstenec, umístěný na spodku ovladače. Možná tak již nebude potřeba kamery. Sony každopádně detaily k dalším prvkům ekosystému nezveřejnilo.

Špatné zprávy však bohužel máme pro ty, kteří již vyrazili hledat tyto ovladače v eshopech. Sony se nechalo slyšet, že jejich virtuální realitu pro PS5 nevyjde v tomto roce. Sony chce nyní pouze poskytnout podporu vývojářům her pro jejich VR platformu, aby mohli uzpůsobit svoje produkty pro konkrétní možnosti ovladačů. Díky tomu se nedočkáme neoptimalizovaných her a hry podporující tuto platformu se snad objeví již v den vydání.

PS5 VR ovladač zepředu
PS5 VR ovladač oba ovladače
My bychom si každopádně tento ovladač rádi zkusili. A co vy, líbí se vám, co nám dnes Sony představilo?
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn