Resident Evil 4 Remake si u hráčů vede skvěle

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: CAPCOM

Že si starší tituly stále drží právoplatné místo v srdcích mnoha hráčů, jsme si mohli potvrdit už dávno. Vývojářské týmy se však v posledních letech zaměřily na to, přizpůsobit legendární veterány i na poměry mladšího publika. Kultovní klasiky díky remakům dokážou chytit druhý dech a ukázat, že stará láska nerezaví. Nedávno vydaný remake krvavé rubačky Dead Space jasně dokázal, že fanoušci o podobné projekty zkrátka stojí, a Resident Evil 4 na tom rozhodně není jinak.

Je to ani ne týden, co se fanoušci mohli po skoro dvaceti letech znovu vydat do útrob Španělska, a Capcom hlásí fantastickou novinu. Resident Evil 4 Remake se zařadil na druhé místo nejrychleji prodávaného titulu franšízy. Zatímco Resident Evil 6 drží pomyslnou první příčku se 4,5 miliony prodaných kopií během prvních dvou dnů, čtvrtý díl celosvětově prodal během čtyřiceti osmi hodin miliony tři. Stále se však jedná o nejlépe prodávaný remake série, který byl kdy vydán. Za úspěchem údajně stojí kladné ohlasy a Chainsaw Demo.

O kvalitě jasně vypovídají nejen finance, ale i stovky recenzí, které si hru nemohou vynachválit a označují ji za perfektní. V současné době se pouze recenze na Steamu drží na nádherných devadesáti sedmi procentech kladných hodnocení z více než třiceti pěti tisíců komentářů. Komunita má jasno. Tento úspěch ukazuje, že přepracování ikonických her má smysl a je fanoušky velice žádané.

Zdroj: capcom.co.jp

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn