Resident Evil 4 remake – úvodka

Resident Evil 4 Remake si u hráčů vede skvěle

30. 3. 2023
Zdroj náhledu: CAPCOM

Že si starší tituly stále drží právoplatné místo v srdcích mnoha hráčů, jsme si mohli potvrdit už dávno. Vývojářské týmy se však v posledních letech zaměřily na to, přizpůsobit legendární veterány i na poměry mladšího publika. Kultovní klasiky díky remakům dokážou chytit druhý dech a ukázat, že stará láska nerezaví. Nedávno vydaný remake krvavé rubačky Dead Space jasně dokázal, že fanoušci o podobné projekty zkrátka stojí, a Resident Evil 4 na tom rozhodně není jinak.

Je to ani ne týden, co se fanoušci mohli po skoro dvaceti letech znovu vydat do útrob Španělska, a Capcom hlásí fantastickou novinu. Resident Evil 4 Remake se zařadil na druhé místo nejrychleji prodávaného titulu franšízy. Zatímco Resident Evil 6 drží pomyslnou první příčku se 4,5 miliony prodaných kopií během prvních dvou dnů, čtvrtý díl celosvětově prodal během čtyřiceti osmi hodin miliony tři. Stále se však jedná o nejlépe prodávaný remake série, který byl kdy vydán. Za úspěchem údajně stojí kladné ohlasy a Chainsaw Demo.

O kvalitě jasně vypovídají nejen finance, ale i stovky recenzí, které si hru nemohou vynachválit a označují ji za perfektní. V současné době se pouze recenze na Steamu drží na nádherných devadesáti sedmi procentech kladných hodnocení z více než třiceti pěti tisíců komentářů. Komunita má jasno. Tento úspěch ukazuje, že přepracování ikonických her má smysl a je fanoušky velice žádané.

Zdroj: capcom.co.jp

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.