Resident Evil Village pokořil hranici 100 000 hráčů

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Resident Evil Village patřil k nejočekávanějším titulům tohoto roku. Důkazem úspěchu jsou i velmi kladná hodnocení napříč herními platformami. 

Start hry se opravdu povedl, protože hra prolomila v jeden okamžik 100 000 aktivních hráčů na platformě Steam. Tento stav navíc trval několik následujících hodin. Překonání tohoto milníku tak vytvořil i rekord celé série.

Resident Evil Village intro

Zdroj: igdb.com

V den vydání na Steamu přes 100 000 hráčů

Podle SteamDB

měla v den vydání hra 101 726 souběžných hráčů. Díky tomu drží prvenství, co se týče jakéhokoli vydání Resident Evil na PC, přičemž druhý nejlepší Resident Evil 2 Remake je stále pevně vzadu a dosahuje vrcholu „pouhých“ 74 227 souběžných hráčů. Na pomyslné třetí příčce na PC se pak umístil Resident Evil 3 Remake, který zaznamenal 60 293 hráčů. Určitého zklamání se pak fanouškům dostalo u Resident Evil 7, kdy hrálo v jeden okamžik maximálně 20 449 souběžných hráčů.

Hra prožívá úspěch také na Twitchi. V pátek se na platformě zúčastnilo 658 703 návštěvníků. SteamDB ukazuje Resident Evil Village jako jednu z top 15 her, které se právě hrají.

Zdroj: pcgamer.com

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn