The Witcher 3 fight

Režisér hry Zaklínač 3 opouští CD Projekt Red

4. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Režisér hry Zaklínač 3 opouští CD Projekt Red po vyšetřování šikany na pracovišti. Konrad Tomaszkiewicz byl vyšetřováním očištěn, ale přesto rezignoval a omluvil se „za všechnu tu špatnou krev“, kterou způsobil.

Konrad Tomaszkiewicz, který působil jako režisér hry Zaklínač 3: Divoký hon a jako druhý režisér a vedoucí výroby Cyberpunk 2077, opustil CD Projekt Red. Bloomberg uvádí, že Tomaszkiewicz byl předmětem zdlouhavého interního vyšetřování na základě obvinění ze šikany. Zatímco komise vytvořená pro vyšetřování ho shledala nevinným, Tomaszkiewicz se přesto rozhodl rezignovat na svou funkci.

Zdroj: igdb.com

Odešel měsíc po hlavním designérovi

Tomaszkiewicz napsal v e-mailu zaměstnancům CD Projekt Red, že i když je očištěn, „mnoho lidí při práci se mnou pociťuje strach, stres nebo nepohodlí.“ Odešel s omluvou „za všechnu tu špatnou krev“, kterou způsobil, a řekl, že plánuje pracovat na změně svého chování.

Režisér Tomaszkiewicz byl dlouholetým zaměstnancem CD Projekt Red s počátky sahajícími až k příběhovému designu Zaklínače z roku 2007, první hry studia. Působil jako hlavní designér questů ve hře Zaklínač 2, poté se ujal role režiséra Zaklínače 3 a rozšíření Hearts of Stone and Blood and Wine. Na Cyberpunku 2077 nejprve držel titul designového ředitele a poté přešel na pozici viceprezidenta pro vývoj her v CD Projekt Red.

Tomaszkiewiczova rezignace přichází měsíc poté, co společnost opustil hlavní designér hry Cyberpunk 2077, Andrzej Zawadzki.

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.