RimWorld získá nové DLC – Biotech

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Chystané rozšíření oblíbené manažerské hry RimWorld s názvem Biotech vyjde ještě tento měsíc a přinese mnoho změn. První novinkou jsou děti a možnost rozmnožování. Podle informací je možné, aby vaši kolonisté otěhotněli přirozenou cestou nebo technologickými prostředky… Ne, mod 18+ nečekejte. To svým způsobem zvýší obtížnost hry, protože jim budete muset zajistit bezpečný život a dostatek tepla, jídla a hraček, ale tím to nekončí. Jak všichni víme, děti prostě rostou, a to platí i v RimWorldu. Zkrátka budete muset své děti naučit, jak přežít, a vytvořit jim školní prostředí, kde se jim dostane jen toho nejlepšího vzdělání.

Roboti a hromady znečištění

Další novinkou jsou tzv. mechanici, co dokáží ovládat pomocí speciálního čipu v hlavě mechanoidy. Těchto polooživlých strojů bychom se měli dočkat ve dvou variantách, a to v dělnické a bojové. Jak už je předem jasné, dělničtí mechanoidi vám budou pomáhat při výrobě zboží, zachraňovat či ošetřovat kolonisty, stavět a opravovat budovy a mnoho dalších užitečných věcí. Jedná se poměrně o dost fajn vychytávku, která vám usnadní spousty práce a času. Bojoví naopak budou přemáhat vaše otravné protivníky pomocí velikého počtu nebo skrze štíty, které darují vašim kolonistům.
Zdro: Ludeon Studios
Problémem však je, že abyste tyto roboty získali, musíte je vytvořit ve speciálních high-tech gestátorových nádržích, což způsobuje znečištění. Znečištění má za následek, že se okolní organické objekty, jako jsou rostliny, zvířata či lidé, začnou otravovat (pomalu umírat), a vy přece nechcete přijít o svého mazlíčka. Zároveň to přináší i další nevýhody, protože pokud vaše základna funguje na solární panely, budete se s nimi moci rozloučit – znečištění totiž blokuje sluneční paprsky prostřednictvím smogu. Problémů, které s sebou nese výroba těchto speciálních jednotek, je samozřejmě mnohem více. Existují ovšem způsoby, jak se s nimi vypořádat.
Zajímavé na tom všem je, že kromě těchto pomocníků budou do hry přidáni tři mechaničtí bossové. Každý z nich by měl mít charakteristickou zbraň a schopnost, takže by nemělo být snadné je porazit. Pokud vás zajímá, zda se vyplatí s nimi bojovat, odpověď zní ano, protože z jejich těl budete moci extrahovat prastarou technologii, která vám umožní vylepšovat vaše jednotky.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn