Rockstar oficiálně potvrdil vývoj dalšího dílu GTA

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Rockstar Games
Zprávu, na kterou bezpochyby čekalo mnoho fanoušků série Grand Theft Auto, včera vyslalo do světa studio Rockstar Games. Na svém twitterovém účtu potvrdilo vývoj další hry ze světa GTA. Půjde tedy konečně již o několikrát zmíněné a spekulované GTA 6?

Grand Theft Auto 6?

Poslední díl série, Grand Theft Auto V z roku 2013, slaví i po téměř devíti letech velký úspěch. V listopadu minulého roku si připsal na své konto celkově už 155 milionů prodaných kopií a toto číslo i nadále neustále roste. Bohužel i přes fakt, že je GTA V stále velmi aktivní a oblíbenou hrou, by této sérii čerstvé pokračování prospělo. Proto je dobře, že Rockstar Games přinesl hráčům naději na zcela nový díl.

Vyjádření Rockstaru hovoří přibližně toto:

Vzhledem k nebývale dlouhé životnosti GTA V víme, že se mnozí z vás ptali na nový díl ze série Grand Theft Auto. S každým novým projektem, do kterého se pouštíme, je naším cílem vždy výrazně pokročit nad rámec toho, co jsme dříve přinesli – a s potěšením potvrzujeme, že aktivní vývoj dalšího dílu do série Grand Theft Auto je v plném proudu.

Více informací se dle vyjádření dozvíme později. Dočkáme se nového dílu ještě v době nynější generace konzolí, nebo snad GTA 6 přijde až s eventuálním Playstation 6 apod.? Toť je prozatím velká otázka.

Kromě samotného oznámení Rockstar zveřejnil i oficiální datum next-gen verze GTA V pro Playstation 5 a Xbox Series X/S, které přijde 15. března letošního roku. Dočkáme se vylepšení textur, ray tracingu, HDR a grafických režimů umožňujících až 4K rozlišení a 60 fps. V případě Playstation 5 nebude chybět ani haptická odezva.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn