RWBY – Arrowfell

RWBY: Arrowfell představuje první detaily

12. 7. 2021
Zdroj náhledu: roosterteeth.com

Nová hra z dílny studia WayForward bude tentokrát vycházet z populárního amerického seriálu od Rooster Teeth – RWBY. Hra se představuje pod názvem RWBY: Arrowfell jako 2D hack-and-slash plošinovka, což je pro některé fanoušky menším zklamáním, protože právě předloha seriálu nabízí mnoho podnětů pro rozsáhlejší zpracování… toho se bohužel nedočkáme.

RWBY je počítačově animovaný seriál sledující osudy čtyř mladých dívek a jejich přátel. Fiktivní fantasy svět Remnant skýtá nebezpečné příšery zvané Grimm. Jedinou ochranou jsou prostým lidem před těmito nepřáteli cvičení lovci, kteří se s nimi jako jediní dokážou vypořádat. Čtyři hlavní představitelky Ruby Rose, Weiss Schnee, Blake Belladonna a Yang Xiao Long jsou právě ve výcviku, aby se staly lovkyněmi a mohly tak chránit svůj svět a bezbranné. Počáteční písmena jejich jmen přitom dohromady skládají název seriálu a zároveň udávají barvy jejich oblečení – Ruby (red), Weiss (white), Blake (black), Yang (yellow).

V současné době má seriál celkem osm sérií a na deváté Rooster Teeth již pracují. Samotný příběh chystané hry by měl sledovat události sedmé řady a sami vývojáři hru označují jako „originální interaktivní kapitolu“. Hra vyjde v roce 2022 a zatím je potvrzena pouze pro PC. Bohužel si bližší informace vývojáři stále drží pod pokličkou.

Pokud vás svět Remnant zaujal, můžete si zkrátit čekání buď samotným seriálem, nebo si zahrát jiné herní kousky s postavami z RWBY, jako je například BlazBlue: Cross Tag Battle či RWBY: Grimm Eclipse.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.