Chernobylite intro

Chernobylite – realita přenesená do hry

11. 7. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Zanedlouho vyjde z předběžného přístupu survival hra Chernobylite, která je již dle názvu zasazena do prostředí havárie jaderné elektrárny v Černobylu. Nutno dodat, že vývojáři z The Farm 51 mají Černobyl opravdu rádi, což dokázali nejen hrou Chernobylite, ale také hrou Chernobyl VR.

Zkraťte si čekání na STALKER 2

Chernobylite je survival hororové RPG v tradici hry Stalker, které se odehrává ve vyloučené zóně Černobylu. Nejnovější vývojářský deníček, který PC Gameru exkluzivně poskytly společnosti The Farm 51 a All In! Games, se zaměřuje na přežití. 

Jak vysvětluje režisér hry Artur Focjik, prozkoumávání Zóny je plné nebezpečí, jako je radiace, nemesis, která vás pronásleduje po celou dobu příběhu, a nadpřirozené události spojené se záhadnou látkou zvanou Chernobylite, která se objevuje v okolí fiktivní verze Černobylu ve hře. To ale podle Focjika nestačí, a proto přicházejí na řadu prvky přežití.

„Takže kromě takovýchto velmi bezprostředních nebezpečí,“ říká, „která nás mohou skutečně zabít v jednom okamžiku, jsou tu věci, které nás zabíjejí v průběhu času.“ Jako příklad uvádí starou známou hru o přežití, kterou je hladovění, ale také „nízkou morálku, psychické problémy“. Ve hře Chernobylite musíte dát dohromady tým společníků s užitečnými dovednostmi, ale budete se muset starat o to, jak se cítí, stejně jako o to, zda jsou nakrmeni a vybaveni.

Zdroj: igdb.com

Chernobylite přenáší realitu do hry

Kreativní ředitel Wojciech Pazdur vysvětluje, že inspirací pro mechanismy přežití a craftingu ve hře Chernobylite byly výzkumné cesty vývojářů do vyloučené zóny, kterou naskenovali ve 3D a použili ji jako referenci pro hru. Věci jako elektronické součástky, které našli roztroušené po okolí, se staly součástí systému craftingu. „Našli jsme tam skutečné chemické nádrže,“ říká, „nemluvě o tunách kovového šrotu, které tam někde leží a které jsme právě propašovali do naší hry.“

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.