Monster Hunter Rise Sunbreak intro

Série Monster Hunter slaví prodejní úspěch

7. 7. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Nové rozšíření Monster Hunter Rise: Sunbreak slaví prodejní úspěch v podobě dvou milionů prodaných kopií.

Monster Hunter Rise: Sunbreak je vynikajícím rozšířením pro jednu z nejlepších PC her letošního roku, díky kterému se počet hráčů na Steamu vyšplhal nahoru. Nicméně, jak jsme vás informovali, hra má velký problém s uloženými pozicemi a hráči na to reagují velmi silným negativním review bombingem. Není se však čemu divit.

Zdroj: igdb.com

Capcom nyní oznámil, že necelý týden po uvedení plnohodnotného rozšíření na trh se ho prodalo přes dva miliony kopií. Ve stejné tiskové zprávě společnost uvádí, že celoživotní prodeje základní hry rovněž přesahují deset milionů kopií. Tato čísla samozřejmě zahrnují prodeje na konzoli Nintendo Switch, kde hra debutovala, ale Capcom jako jeden z důvodů dosažení těchto milníků uvádí PC verzi.

V příspěvku jsou dále uvedeny některé podrobnosti o prodejích série celkově. Celkové prodeje her série Monster Hunter k 5. červenci 2022 nyní přesahují 84 milionů kusů. Monster Hunter World, vydaný v roce 2018, nyní drží „historický rekord společnosti Capcom, který činí 21 milionů dodaných kusů“, včetně Monster Hunter World: Iceborne Master Edition.

Je tedy dost pravděpodobné, že se někdy dočkáme Monster Hunter World 2. Tisková zpráva končí ujištěním hráčů, že „společnost Capcom je i nadále pevně odhodlána uspokojit očekávání všech uživatelů využitím svých špičkových schopností v oblasti vývoje her“. Ohledně problémů s uloženými pozicemi v rámci Monster Hunter Rise: Sunbreak však Capcom stále mlčí.

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.