Dark Souls – PvP

Servery Dark Souls 3 jsou opět offline!

23. 9. 2022
Zdroj náhledu: FromSoftware

Situace kolem Dark Souls 3 začíná být v poslední době nešťastně horká a onen pomyslný olej do ohně přilili přímo vývojáři. Společnost FromSoftware potvrzuje, že se vyskytl problém s online hraním ve službě Steam pro hru Dark Souls 3, což znamená, že z ní museli opět odstranit online funkce. Sluší se však zmínit, že od doby, kdy byly servery chvilku online, se řada hráčů potýkala s problémy se stabilitou a náhodným odpojováním ze hry, které někdy vedly přímo k pádu do Windows. Následně byly také problémy s některými achievementy na Steamu, které byly zabugované a nedaly se splnit.

Problémy se servery začaly již v lednu, kdy bylo oznámeno, že byl objeven nebezpečný exploit, který je třeba opravit. Od té doby fanoušci začali být znepokojeni, když z Dark Souls 3 ve službě Steam zmizela značka multiplayer, což některé vedlo k domněnce, že tato funkce byla zcela odstraněna.

Servery Dark Souls 3 nebyly online moc dlouho...

Zdroj: FromSoftware

Společnost FromSoftware však fanouškům poskytla aktuální informace o své práci na obnovení online hry v Dark Souls 3. Již v květnu, když se hráči ptali, kdy se budou moci připojit ke svým přátelům v kooperativní hře nebo bojovat s ostatními fanoušky v PvP, společnost FromSoftware uvedla, že oprava je stále ve vývoji. Později v červenci se konečně zdálo, že online funkce Dark Souls 3 byly obnoveny, protože prostřednictvím oficiální stránky hry na Twitteru bylo oznámeno, že nová aktualizace opravila problémy se servery. Tento fakt však netrval příliš dlouho.

Nyní jsou servery hry Dark Souls 3 opět nefunkční, jak bylo uvedeno na oficiální stránce hry na Twitteru. Společnost FromSoftware informovala hráče, že se potvrdil problém se servery Dark Souls 3 na službě Steam. Zatím nebylo potvrzeno, o jaký problém se jedná a zda souvisí s exploitem objeveným v lednu, ale v tweetu se uvádí, že FromSoftware problém vyšetřuje a bude fanoušky o věci informovat, jakmile budou k dispozici další podrobnosti.

Pokud se problém podobá předchozím problémům objeveným v online funkcích hry Dark Souls 3, může chvíli trvat, než je hráči budou moci na PC opět používat. Ačkoli jsou akční RPG od společnosti FromSoftware často koncipována jako hry pro jednoho hráče, jejich online funkce mohou do hraní vnést zajímavé prvky. Například v invazích a soubojích v Dark Souls lze k obtížnému boji ve hře přidat další výzvu, když hráči bojují proti sobě s různými buildy, které si vytvořili.

V současné době stále hraje mnoho fanoušků titulů společnosti FromSoftware hru Elden Ring, která neměla s funkčností multiplayeru žádné problémy. Multiplayer v Elden Ring funguje podobně jako v Dark Souls, hráči mohou vstupovat do cizího světa, aby mu buď pomohli, nebo zabránili v postupu. Nezbývá celou situaci tedy dále sledovat a doufat, že se problém se servery brzy vyřeší. O celé situaci a jejím vývoji vás budeme i nadále informovat.

Zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.