Halo Infinite XPG úvodní

Servery Halo pro Xbox 360 budou vypnuty

10. 1. 2022
Zdroj náhledu: 343 Industries

Tato zpráva jistě zarmoutí všechny milovníky hry Halo, kteří ji hrají na Xboxu 360. Vývojáři z 343 Industries a Microsoft příští týden vypnou některé servery pro Xbox 360. Stále si budete moci užívat režimy pro jednoho hráče, Spartan Ops a Forge, ale online multiplayerové servery pro Halo 3, 4, Reach a několik dalších titulů pro Xbox 360 budou vypnuty.

Které servery pro Xbox 360 Halo se vypínají?

Vývojáři z 343 Industries toto rozhodnutí oznámili prostřednictvím webových stránek Halo Waypoint. Studio původně prozradilo, že k tomuto kroku přistoupí již v prosinci, nyní však uvádí přesné datum 13. ledna. Ve svém příspěvku 343 uvádí, že hry, pro které vypíná servery, sice stále můžete hrát, ale nebudete mít přístup k online prvkům pro více hráčů, výzvám ani službám pro sdílení souborů. Jako pomůcku 343 uvádí také grafické znázornění, které přesně ukazuje, jaké služby již nebudou dostupné v jednotlivých hrách.

Zdroj:  343 Industries

Kampaň pro jednoho hráče a kampaň na rozdělené obrazovce (pokud je podporována) pro každou hru Halo bude na Xboxu 360 stále k dispozici a online družstva budou stále k dispozici ve všech hrách s výjimkou Halo: Combat Evolved Anniversary Edition. Matchmaking bude stále k dispozici ve hrách Halo: Spartan Assault a Halo Wars a přístup k úpravám hráčů a záznamům o službě budete mít i ve hrách Halo 3 a Halo 3: ODST. Než začnete hrát, nezapomeňte si však ověřit, které služby jsou k dispozici.

Jak to bude s The Master Chief Collection?

Všechny hry z Halo: The Master Chief Collection byly podle 343 Industries „přepracovány a remasterovány“ a fungují na jiných serverech. To samozřejmě neovlivní ani Halo Infinite, takže si budete moci nadále nerušeně užívat multiplayer v klasickém stylu z této hry.

Pokud navíc hrajete hru Halo Wars: Definitive Edition, ani ta nebude vypnutím serverů ovlivněna, takže budete moci bez problémů pokračovat ve využívání jejích online funkcí. Celkově vzato je nyní The Master Chief Collection, vzhledem k tomu, že obsahuje všechny hlavní tituly Halo pro Xbox 360 (v některých případech i s podporou modifikací), pro hraní těchto her pravděpodobně tou nejlepší volbou.

Zdroj: Techraptor.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.