Xbox – logo

Seznamte se s největší konzolí Xbox na světě

24. 6. 2022
Zdroj náhledu: Xbox

Pamatujete si ještě na dobu, kdy Xbox konečně odhalil design své nejnovější konzole Series X a mnozí se mu vysmívali, že vypadá jako lednička? I když nakonec tato minilednička skutečně vznikla, inspirovala jednoho Youtubera k realizaci projektu, který se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako největší konzole Xbox na světě. YouTuber Michael Pick na svém kanále zveřejnil video prezentující celý proces stavby a světe div se, ona skutečně funguje. Klasický Xbox Series X váží necelých 4,5 kg a měří 151 mm na šířku a 301 mm na výšku. Největší Xbox světa je neuvěřitelných 2,08 m vysoký a 1,04 m široký.

Samotný Michael Pick má k Xboxu velmi unikátní vztah a svůj výtvor daroval vývojovému centru YMCA pro mládež v Atlantě ve státě Georgia. Realizace zabrala dva dny plánování a měsíc samotné stavby. Největším oříškem prý byla problematika svítícího loga. Uvnitř se nachází skutečný Xbox Series X usazený do rámu vytisknutého na 3D tiskárně. Stejným způsobem je také vytvořena vrchní část konzole s větracími otvory s tím samým zakřivením, jako je u „normální“ konzole. Pro Michaela to není první velký projekt. Již dříve sestavil největší Nerf dělo světa, které se taktéž zapsalo do Guinessovy knihy rekordů.

Xbox není jedinou konzolí, která se dočkala obří verze. Minulý rok se taktéž do Guinessovy knihy rekordů zapsal jiný YouTuber Zachary Hsieh, jehož model konzole Playstation 5 měřil pět metrů do výšky s váhou přes dvě stě dvacet kilogramů. Ke konzoli také vytvořil funkční ovladač DualSense. Jmenovat můžeme také přesný opak, kdy se YouTuber DIY Perks vydal jinou cestou a z konzole Playstation 5 vytvořil PS5 Slim s vodním chlazením. Zdá se, že kreativita některých jedinců je až neuvěřitelná. Na druhou stranu, kdo si hraje, nezlobí.

Zdroj: guinnessworldrecords.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.