Shadow of the Tomb Raider intro

Shadow of the Tomb Raider PS5 získává 4K a 60fps

26. 7. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Nejnovější aktualizace hry Shadow of the Tomb Raider s názvem Update 2.01, která byla nasazena na začátku tohoto týdne, přináší rozlišení 4K a 60 snímků za sekundu na konzolích PS5.

Ačkoli to vývojářské studio Eidos ani vydavatel Square Enix oficiálně neoznámili, patch zavádí „podporu 4K při vysoké snímkové frekvenci na PlayStation 5 v módu vysokého rozlišení“.

Zdroj: igdb.com

Těšit se mohou i hráči na XBOXu

Dobré zprávy se chystají i pro hráče Xboxu. Podle ostražitých fanoušků Lary na Redditu to vypadá, že hra – která byla původně vydána pro techniku minulé generace již v roce 2018 – byla v oficiálním obchodě nově označena jako „optimalizováno pro Xbox řady X/S“. 

Podle všeho se jedná o doplněk oddělený od upgradu Xbox „FPS boost“, který již v květnu zlepšil snímkovou frekvenci u řady her pro zpětnou kompatibilitu, včetně Shadow of the Tomb Raider.

Zatím není sice jisté, co to může v praxi znamenat, ale OP (Original Poster pozn. red.) thiccadam předpokládá, že „připravují patch na tento týden, protože Microsoft aktualizoval optimalizační značku Series X několik dní před patchem pro A Plague Tale: Innocence. Znovu jsem to stáhl a momentálně to zatím optimalizované není, předpokládal bych ale lepší osvětlení a možná nějaký ray tracing“.

Zdroj: gamesradar.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.