Silent Breath - náhled

Silent Breath – zadržte dech a přežijete 

28. 2. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Silent Breath je psychologický hororový titul z pohledu první osoby vytvořený sólovým vývojářem Exodiac Studios. Tento titul využívá herní mechaniku mikrofonu podobně jako hry Rotten Flesh od Steelkrill Studios nebo Don´t Scream od Joure & Joe. Pokud zakřičíte, prohrajete. 

Titul je poháněný Unreal Enginem 5. Hra vám navíc přinese fotorealistické prostředí lesa a jeho okolí, namíchané s grafikou ve stylu starých VHS kazet. Kromě toho se můžete těšit na plně dynamické lekačky za pomoci detekce vašeho mikrofonu. 

Co víme o příběhu? Není toho mnoho. Po noci, již si nepamatujete, se ocitnete na místě činu. Objevíte zde zabalené mrtvé tělo společně s plakátem této pohřešované osoby. Les kolem vás nemá zrovna dobrou pověst. Lidé do něj přicházejí, aby zažili různé druhy děsu a strachu. Bohužel většina z nich se již nikdy nevrátí a ani nenajde. Vaše postava však dojde k závěru, že zbylé pohřešované může nalézt. 

Cílem hry Silent Breath je tedy najít všechny ztracené lidi, kteří se dříve ztratili v tomto nechvalně známém lese. Nebude to ovšem nic jednoduchého, neboť les vás v noci odposlouchává přes mikrofon. Budete zkoušeni nejrůznějšími jumpscary. Kdykoliv vydáte zvuk, přibližujete se o krok blíže k prohře. Navíc neustále musíte kontrolovat své okolí, protože se z vás v noci stává lovná kořist. 

Zdroj: igdb.com

Jakmile zakřičíte či vás chytí takzvané „lesní sestry“, prohrajete a titul se automaticky restartuje. Tentokrát se však změní vše, včetně lokací již dříve nalezených lidí. Nemůžete počítat s tím, kdo a kde na vás vyběhne, neboť celý proces je náhodně generovaný. 

Titul Silent Breath by se měl na Steamu spustit v předběžném přístupu. Prozatím však nebylo oznámeno žádné přesné datum vydání hry. Pokud si nechcete tento titul nechat ujít, nezapomeňte si ho přidat do svého seznamu přání. 

Hra v předběžném přístupu hráčům nabídne momentálně dvě odlišná zakončení příběhu. Toto vydání přinese také mnoho klíčových herních prvků, jež jsou součástí této verze. K dispozici vám též bude zmiňovaná detekce mikrofonu, náhodná herní smyčka a řada míst na prozkoumání. 

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.