Archrebel Tactics art

Archrebel Tactics je inspirována legendami

27. 2. 2024
Zdroj náhledu: Ularis Badler

Připravovaná tahová taktická hra Archrebel Tactics od sólového vývojáře Ularise Badlera se vrací k počátkům žánru. Titul je inspirován legendárními retro hry jako X-Com, Rebelstar a Laser Squad. Rebelstar, ze kterého je silná inspirace, není zmíněn náhodou. Jde o taktickou hru pro pro ZX Spectrum z roku 1984 od Juliana Gollopa, muže, který později řídil vznik X-Comu.

Vaším cílem je najít prosperitu na nově kolonizované planetě jménem Kaprical. Za tímto účelem budete nuceni bojovat o přežití a utkat se s nečekanou totalitní frakcí. Budete shromažďovat stoupence, plenit i nakupovat mocné droidy, s kterými odrazíte nepřátele. 

Mise se budou skládat z klasické eliminace nepřátel, osvobození a následného úniku s cílovou jednotkou, průzkumu, zajetí klíčové jednotky nebo kontaktování orbitální obchodní stanice. Hráči budou z velké části rozhodovat o pořadí, v jakém mise provedou, přičemž každá volba přidává trvalé následky do příběhu hry a má vliv na další mise. Kromě vypořádání se s invazními silami budete muset čelit i domorodé a divoké fauně planety. Objevují se zprávy o stvořeních obrovských rozměrů, která terorizují některé kolonie.

zdroj: igdb

Pod svým velením budete mít několik desítek jednotek na mapě založené na mřížce, pohybovat s nimi pomocí systému akčních bodů a vybírat si cíle za pochodu. Hra je však o něco bleskovější: Střelba probíhá v tomto pixelovém světě a střely mohou zasáhnout terén – část z něj je zničitelná – nebo být sestřeleny protiopatřeními.

Titul můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.