Pokemon Go - Cover

Skutečný bicykl z Pokémon Red a Blue

2. 8. 2021
Zdroj náhledu: The Pokemon Company

Pokémon je fenomén, Pokémon je životní styl

Jak jsme vás informovali již v nedávné zprávě, Pokémon patří stále mezi celosvětově oblíbené fenomény. Ať už se jedná o animovaný seriál, hry či další aplikace a záležitosti z tohoto světa, jedno je jisté. Pokémon komunita stále žije, a co víc, roste a vydělává peníze. Společnost The Pokémon Company vydělala více peněz než kdy jindy. V roce 2020 The Pokémon Company vykázala rekordní zisk, který se oproti předchozímu roku zvýšil o 21,2 %.

Opravdové kolo z Pokémon Red a Blue

Mezi jeden z ikonických momentů, a to nejen v herní sérii Pokémon, patří i jízda na kole. V jednom díle dokonce Ash vezme kolo Misty, aby následně naložil vysíleného Pikachua a zavezl ho do Pokécentra. Kolo zároveň ve hrách sloužilo také jako rychlá jízda napříč celým světem, přes který jste se jinak hodiny trmáceli pěšky. To samozřejmě urychlilo hraní a vneslo do hry trochu nové svěžesti – i když bylo lovení pokémonů a toulky pěšky fajn, někdy prostě člověk chtěl být někde rychle. 

The Pokémon Company nyní přichází se skutečnou verzí kola z her Pokémon Red a Blue. Na serveru Kotaku, který na tuto zprávu upozornil jako první, vyšla zpráva, že v rámci oslav dosažení milionu sledujících na Twitteru společnost The Pokémon Company vytvořila reálnou repliku kola 1. generace.

Získat milion fanoušků je sice velká věc, ale toto číslo má dvojí význam. Přímo odkazuje na herní cenu kola, která, jak si fanoušci pravděpodobně pamatují, činila 1 000 000 pokémon měny.  Protože peněženky hráčů byly omezeny na 999 999, nebylo možné si jej koupit a bylo možné jej získat pouze výměnou za poukaz na kolo získaný dříve ve hře.

Bohužel pouze jako výstavní předmět

Na tomto ikonickém stroji se však s největší pravděpodobností nesvezete. Všimněte si, že na něm chybí řetěz a je určeno výhradně k vystavení. Kolo také není na prodej a bude předáno jednomu šťastnému fanouškovi, který bude sledovat účet @poke_times na Twitteru a retweetne „ポケモンの100万円じてんしゃ“, což v překladu znamená „#pokémoní kolo za 1 milion jenů“. Přihlásit se může kdokoli, ale společnost The Pokémon Company uvádí, že kolo bude dodáno pouze na domácím trhu v Japonsku.

Zdroj: gameinformer.com, Kotaku.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.