Slime Rancher 2 – chytání slimů pokračuje

Slime Rancher 2 tu bude dříve, než byste čekali

19. 8. 2022
Zdroj náhledu: Monomi Park

Okolo druhého dílu roztomilé hry Slime Rancher bylo dlouhou dobu ticho po pěšině. I když se nás vývojáři ze studia Monomi Park snažili zásobovat občasnými aktualitami, jako např. novými druhy slizáčků, tu nejpodstatnější informaci jsme stále postrádali. Konečně bylo mlčení prolomeno a Slime Rancher 2 má stanoveno datum vydání na 22. září 2022. Prozatím půjde pouze o předběžný přístup pro PC (Steam i Epic Games Store) a Xbox Series X/S.

Autoři už při spuštění předběžného přístupu slibují přístupnou velkou část otevřeného světa, úvod do příběhu tajemného Rainbow Island či nové druhy slizů. To vše v daleko lepší grafické podobě, jež má údajně sloužit jako robustní úvod do nového světa a skvělý odrazový můstek pro funkce, které budou postupně přibývat. Spuštění předběžného přístupu však znamená, že Slime Rancher 2 bude postrádat některé druhy slizáčků, funkce, předměty, příběh a nedostanete se na všechna místa mapy. Pro horlivé lovce odměn je také zásadní informace, že achievementy nemají být zaktivovány hned 22. září a jejich zpřístupnění se prý nedočkáme do doby, než se autoři přiblíží k vydání plné verze hry. To samé platí například pro drony.

Zdroj: Monomi Park

Vývojáři však vyvinuli velké úsilí, aby hráči hru vnímali jako celistvou nehledě na to, v jaké části vývoje ji budou hrát. Objevování zkratek, nových míst se zdroji či pevné základy vaší farmy vám pomohou v budoucím dobrodružství. Mějte však na paměti, že hry s předběžným přístupem se mohou bez varování rychle měnit v důsledku stálého vývoje.

Cena hry bude oproti svému předchůdci o něco málo vyšší. Cenovka je stanovena na 29,99 dolarů. Pro nedočkavé fanoušky je vytvořena stránka s často kladenými otázkami týkajícími se obsahu při spuštění EA. Slime Rancher má dnes přes 15 milionů hráčů, mezi kterými je jistě valná většina natěšená na pokračování.

Systémové požadavky    

 • Minimum:
  OS: Windows 10 64bitový
  Procesor: Intel Core i5-2500K/AMD FX-6300
  Paměť: 8 GB RAM
  Grafika: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB/AMD Radeon R9 280 3GB
  DirectX: Verze 11
  Úložiště: 8 GB volného místa
 • Doporučeno:
  OS: Windows 10 64bitový
  Procesor: Intel i5-8400/AMD Ryzen 5 1500X
  Paměť: 16 GB RAM
  Grafika: NVIDIA GeForce RTX 2070/AMD RX 5700
  DirectX: Verze 11
  Úložiště: 8 GB volného místa

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.