Sonic Frontiers – Sonic dělá kuk

Sonic Frontiers čelí tvrdé kritice ze strany fanoušků

6. 6. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Zdá se, že fanouškové modrého ježka si neustále na něco stěžují… Původní filmová verze Sonica se po první upoutávce potýkala s tvrdou kritikou. Špatné přijetí komunity však přimělo autory filmu model upravit, čímž se snímek nakonec stal velkým úspěchem. Nemluvě o druhém díle, který překonal hned několik rekordů. Sega skrze IGN představila první ukázky z nadcházející hry Sonic Frontiers. První z nich v sedmi minutách prezentuje rozlehlý otevřený svět a druhá naopak souboje. V době zveřejnění na YouTube kanále IGN byl počet liků a disliků u obou videí takřka srovnatelný. Tisíce fanoušků jsou však toho názoru, že by Sega měla hru opět odložit a dodělat.

Fanoušci svůj nesouhlas vyjadřují různými způsoby, ale během pár hodin se na Twitteru stal hashtag #DelaySonicFrontiers jedním z nejdiskutovanějších témat. Nejčastěji se objevují názory, že grafická stránka hry vypadá dobře, ale velkým problémem je její nedodělanost. Někteří uživatelé Sonic Frontiers ji dokonce přirovnávají k fanouškovské hře. Příčinou jsou „strnulé“ či zcela chybějící animace, prázdný herní svět, vrtkavý bojový systém, absence dynamiky a především pomalá rychlost hlavní postavy. Mnoho kritiků ventiluje své zklamání z prvních gameplayových ukázek s těžkým srdcem. Po pěti letech vývoje jim nynější stav hry nepřipadá dost dotažený k tomu, aby vyšla ještě tento rok. Úplně první datum vydání Sonic Frontiers přitom bylo stanoveno na podzim roku 2021.

Fanoušci žádají Segu, aby nejprve vydala demo, díky kterému by hráči mohli vývojářům poskytnout lepší zpětnou vazbu. Naopak se najdou tací s názory, že studio Sonic Team má své cíle již pevně stanovené, a tak nevěří tomu, že by autoři vyslyšeli hlasy fanoušků volající po změně. Otázkou do budoucna je, zda je stále ještě prostor pro další odklad a hlavně chuť provádět změny s blížícím se koncem roku, kdy by Sonic Frontiers mělo údajně vyjít… pokud se nic nezmění.

Níže se můžete podívat na obě ukázky od IGN.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.