Life Is Strange True Colors – úvodka

Souhrn novinek ze Square Enix Presents

19. 3. 2021
Zdroj náhledu: Square Enix

Na prezentaci japonské společnosti Square Enix jsme se vážně velmi těšili. Během čtyřiceti minut na nás bylo vychrleno spoustu informací, které se vám pokusíme utřídit a srovnat. Největší tahoun – nový díl Life Is Strange – nezklamalo, stejně tak Outriders či Project Athia. Na druhou stranu zbytek prezentace obsahově lehce pokulhával. Netrpěliví fanoušci se tak ani tentokrát nedočkali pokračování Deus Ex, ani žádných bližších informací ohledně NieR Replicant, který má vyjít už příští měsíc. Pojďme se tedy podívat na to, co si pro nás přichystali.

Life is Strange: True Colors

Největším lákadlem bylo bezpochyby oznámení pokračování Life Is Strage série. Tvůrci Life is Strange: Before the Storm – Deck Nine – na vývoji pracovali již od roku 2017 ve spolupráci s herečkou Erikou Mori, která ztvární Alex. Pěvecký hlas pak propůjčí zpěvačka pod přezdívkou mxmtoon. Nový díl s sebou přináší novou hlavní hrdinku, nové prostředí, nové postavy, nové schopnosti a nové dobrodružství. Alex Chen se stane hlavní protagonistkou Life is Strange: True Colors, když se po osmi letech shledá se starším bratrem Gabem ve městečku zasazeném do hornatého prostředí Colorada – Haven Springs. Alex zde chce začít novou kapitolu svého života s čistým štítem, ale Gabe náhle při tragické události zemře. Alex se tak bude snažit dopátrat, co se jejímu bratrovi stalo, protože vše nasvědčuje tomu, že nešlo jen o obyčejnou nehodu.

Zdroj: Square Enix 

Navrátí se i některé postavy z Life is Strange: Before the Storm – Steph a Ryan, kteří se vám stanou blízkými přáteli, nebo váš vztah s nimi vyústí až v romanci. Samotný název hry odkazuje na schopnosti Alex, a to na její emaptii. Dokáže totiž vidět, vnímat a cítit lidské emoce a určit jejich důvod. Pokud jsou emoce až příliš silné, mohou Alex pohltit. Emoce vydávají auru určité barvy – odtud název. Naštěstí budete tuto schopnost moci používat zcela libovolně, jako tomu bylo v prvním díle. Budete se tak muset poprat s nově nalezenými silami, ovládnout je, a přitom vyřešit záhadu úmrtí vašeho bratra. Kdo ví, možná je tato zápletka jen zástěrka něčeho velkého.

Life is Strange: True Colors vyjde na PC, PlayStation 4 a 5, Xbox One, Xbox Series X a Google Stadia už 10. září 2021. Tentokrát ovšem nepůjde o epizodické vydávání, hra vyjde zcela v plné verzi. Už nyní si hru můžete předobjednat v Deluxe Edici s bonusovým příběhem Wavelengths, kde budete hrát za Steph ještě před tím, než Alex dorazí do Haven Springs. Dále také v této edici obdržíte čtyři oblečky inspirované Chloe, Max, Danielem a Seanem. Ultimate Edice k tomu všemu ještě přidá remasterovaný první díl a Before the Storm.

Life is Strange: Remastered Collection

Nečekaným překvapením byla novinka ohledně remasteru prvního dílu Life is Strange a Life is Strange: Before the Storm. Oba tituly se tak dočkají vylepšené grafiky a animací, abyste si je mohli užít ještě s větším prožitkem. Remaster bude dostupný k zakoupení buď samostatně, nebo jako součást Life is Strange: True Colors Ultimate Edition.

Zdroj: Square Enix

Outriders dorazí v dubnu

Tato kooperativní střílečka z pohledu třetí osoby od studia People Can Fly nás postaví do role vyvrhelů se zvláštními schopnostmi v prostředí lehce fantasy a lehce sci-fi světa. Představeno bylo rozmanité herní prostředí, některé mechaniky, svět jako takový, nepřátelé a především zbraně, vybavení a druhy vojáků – Trickster, Devastator, Pyromancer a Technomancer. Každá třída má své unikátní schopnosti a bude jen na vás, jaký herní styl preferujete, a tudíž kterého vojáka si zvolíte. Spolupracujte v kooperaci, abyste přežili proti neznámé síle ve čtyřicetihodinové příběhové kampani.

Pokud se vám Outriders zamlouvá, můžete si zatím zahrát demoverzi. Titul dorazí v plné síle už 1. dubna na PC, PlayStation 4 a 5, Xbox Series X/S a Xbox One.

Project Athia oznámil název Forspoken

Project Athia se nám představil už minulý rok jako jeden z chystaných titulů na Playstation 5. Project Athia přitom byl jen „pracovní“ název, který byl změněn na oficiální – Forspoken. Ella Balinska ztvární hlavní hrdinku Frey Holland, o které toho kromě jména moc nevíme. Vlastně o hře samotné se stále nic moc neví a ani včerejší prezentace nám nepřinesla mnoho nového. Frey se bude s pomocí svých magických schopností snažit přežít v nebezpečím protkaném světě jménem Athia. Forspoken má vyjít na PlayStation 5 a PC, později také Xbox Series X na začátku roku 2022.

Oslava 25. narozenin série Tomb Raider

Na oslavu narozenin Lary Croft se můžeme těšit hned několika dárečků. Prvním z nich je Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy na Playstation 4 a Xbox One. Kolekce obsahuje Tomb Raider: Definitive Edition, Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration a Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition a je dostupná do 2. dubna za zlevněných dvacet euro. Dostupnost na PC je zatím bez informací. 

Dále se chystá animovaný seriál od Netflixu, který by mohl vyjít ještě tento rok. V neposlední řadě přichází spolupráce s Fortnite, kde se objeví nejen sama Lara, ale i panství Croftů jako hratelné dobrodružství už 23. března. Více informací se budeme v průběhu roku dále dozvídat.

Marvel's Avengers se snaží nabrat druhý dech

Po ne moc úspěšných začátcích Marvel's Avengers přichází s aktualizací na next-gen konzole. Dále láká fanoušky na vylepšení jako hladší textury, 60 FPS na 4K nebo rychlejší načítání. V budoucnu nás bude čekat rozšíření s Black Pantherem – Marvel's Avengers: Black Panther – War for Wakanda.

Kooperace v Balan Wonderworld

Balan Wonderworld čeká na dva hrdiny, kteří se předvedou ve velké show. Desítky kostýmů a dvanáct příběhů čekají na Lea a Emmu v kooperaci už 26. března na PC, PlayStation 4 a 5, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch.

Square Enix Montréal

Hitman Sniper Assassins je chystanou mobilní hrou, kde si zahrajeme za několik zabijáků na iOS a Android už tento rok.

Série Just Cause se titulem Just Cause Mobile přesouvá z PC a konzolí i na mobily. Přidá pořádnou dávku výbuchů a objevit se má několik postav z hlavních her.

Square Enix Montréal a Taito

Square Enix Montréal ve spolupráci s Taito ukazuje trailery na chystané hry – Bubble Bobble 4 Friends dostupné na Steamu, Touhou Spell Bubble a Darius Cozmic Revelation na Nintendo Switch a Playstation 4.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.