Jedi Fallen Order titulka

EA potvrdila investice Star Wars Jedi: Fallen Order

6. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Společnost Electronic Arts potvrzuje, že bude do série investovat i nadále

Na svém posledním prohlášení k výsledkům společnost Electronic Arts potvrdila, že plánuje vývoj a investice do hry Star Wars Jedi: Fallen Order od vývojářského studia Respawn Entertainment. Cílem však má být vytvořit z ní novou franšízu pro vydavatele, zatímco bude pokračovat v investicích do dalších her, jako je série Mass Effect od BioWare.

„Příchod Star Wars Jedi Fallen Order na konzole Xbox řady X a PlayStation 5 byl také okamžikem, kdy se do této úžasné hry mohli vrhnout noví i vracející se hráči,“ řekl investorům během konferenčního hovoru generální ředitel a ředitel EA Andrew Wilson. „Pokračujeme v investicích do obou těchto franšíz i do dalších našich úžasných IP“ – dále dodal.

Zdroj: igdb.com

Star Wars Jedi: Fallen Order změnil strategii EA

EA získala licenci na duševní vlastnictví Star Wars již v roce 2010. Nicméně se nejprve věnovala vývoji her Star Wars Battlefront a Battlefront II, které byly zaměřeny na multiplayer. Změnou strategie byla právě hra Star Wars Jedi: Fallen Order, která je tradičním dobrodružstvím pro jednoho hráče. 

To hráči po celém světě velmi kladně uvítali. Následně se tento fakt potvrdil i více než osmi miliony prodaných kopií hry, což silně překonalo očekávání samotné EA. Z nejprodávanějších a nejvýdělečnějších videoher Star Wars v USA se Fallen Order umístil na druhém místě za Battlefrontem z roku 2015.

Nedávno byla zdarma zpřístupněna také aktualizace pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S, která vylepšila vizuální stránku Fallen Order o textury a prvky ve vyšším rozlišení, rozlišení 4K a HDR a zvýšila výkon na 60 FPS.

Co se týče budoucnosti her Star Wars od EA, společnost již dříve na Twitteru uvedla, že další novinky přijdou příští rok.

EA však bude mít konkurenci, protože LucasFilm prozradil, že pro vývoj nové hry ze světa Star Wars s otevřeným světem získal licenci Ubisoft. Těžko tedy říci, kdo lépe uchopí příležitost a samozřejmě kdo se bude snažit celou sérii více rozvinout. Pokud bychom brali příklad s Assassin’s Creed, kde se vývojáři nejdříve nechtěli oprostit od historických základů a následně se pustili i do těchto vod, tento pomyslný souboj by měl jasného vítěze. Všechno ukáže však čas.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.