Starfield intro art

Starfield: nejtvrdší RPG od Bethesdy

15. 6. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Starfield je první originální RPG od Bethesdy po 25 letech a odehrává se ve vesmíru. Téměř tři roky po oznámení této fascinující hry se konečně dozvídáme nové podrobnosti.

Jak můžete vidět sami, trailer je opravdu působivý. „Starfield má DNA Bethesdy, ale bude mít spoustu nových systémů vztahujících se k postavám,“ říká Todd Howard, výkonný producent Bethesdy. Hra bude „trochu drsnější než předchozí RPG od Bethesdy, na která jsou hráči zvyklí,“ Howard dodal.

„Hra má několik opravdu skvělých systémů pro tvorbu postavy – výběr pozadí a podobné věci. Vracíme se k některým věcem, které jsme kdysi dávno dělali ve hrách a které podle nás hráčům skutečně umožnily být takovou postavou, jakou chtějí.“

Bude Starfield nejdrsnější RPG od Bethesdy?

Takových tvrzení jsme od většiny vývojářských studií za celá léta slyšeli již několik. Nicméně tvrzení Todda Howarda nikterak nevysvětluje, proč se má jednat o drsnější a náročnější RPG než předchozí hry od Bethesdy. Tato zpráva však může potěšit fanoušky Falloutu 4, kteří hru kritizují za to, že mají omezenější systém hraní rolí. Pokud srovnáváme s předchozími díly série.

Howard také potvrzuje, že stejně jako Skyrim a Fallout je i Starfield hrou z pohledu první a třetí osoby, přičemž hráči si budou moci vybrat, v jaké perspektivě chtějí hrát. A stejně jako ve Skyrimu a Falloutu je i ve Starfieldu nejen hlavní příběh, ale také možnost odložit ho stranou a věnovat se jiným činnostem. „A pokud si chcete jen ukrátit čas a jít se podívat na západ slunce a natrhat květiny, je to odměna i v tomto směru.“

Zdroj: igdb.com

Hráči rychle poznají, co mají dělat

Howard také hovořil o tom, že vzhled technologie ve Starfieldu je futuristický, ale ne natolik, aby byl pro hráče nerozpoznatelný. „Takže když se podíváte na loď – za 300 let bude pravděpodobně jednodušší navrhnout něco tak elegantního, že? Ale zároveň jsou zde styčné body se současným vesmírným programem,“ řekl Howard. „Takže si mezi nimi můžete tu návaznost představit sami.“

Ve Starfieldu budou i mimozemšťané. Nejen mimozemské potvůrky nebo tvorové, jak je vidět na obrázcích konceptů, ale skutečné mimozemské rasy, o kterých Howard (bohužel) neposkytl bližší informace. Zní to však tak, že to nebudou jen jiní lidé, s kým se budete při prozkoumávání galaxie ve Starfieldu setkávat a s kým budete moci komunikovat.

Datum vydání Starfieldu je 11. listopadu 2022.

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.