Steam – koláž

Steam a Česká koruna oficiální měnou

9. 4. 2021
Zdroj náhledu: Imgur I 3KKO

Oblíbená herní platforma Steam od společnosti Valve se stále těší po světě velké oblibě. Mezi českými hráči je Steam také velice populární, a proto i stále více tuzemských vývojářů umisťuje své hry pouze na Steam. 

Mnoho hráčů tedy zajisté potěší zpráva, že se nově i česká koruna stane oficiální měnou Steamu. Dle sdělení na twitterovém účtu Steam Database se totiž v poslední aktualizaci následně objevil kód, který obsahoval označení nových měn. Kromě české koruny se mohou radovat i Maďaři, Chorvaté, Bulhaři nebo třeba i Švédi. Následuje však zmínka, že Bulharsko a Chorvatsko v roce 2023 přechází na státní měnu euro.

Zdroj: twitter.com/SteamDB

Česká koruna konečně oficiálně měnou

Z následných reakcích tvoří většinu pozitivní zprávy ve smyslu „konečně“ nebo „hurá“. Je tedy jasné, že Steam si tímto připsal u zmíněných národů další body k dobru. Nicméně tento fakt přišel v poměrně krátce po informaci, že Steam zablokoval tisíce účtů. Ty měly pomocí přesměrování IP adresy do jiných regionů nakupovat hry za daleko levnější ceny, než které k danému regionu patří.  Steam se tak i nadále snaží zabránit odlivu hráčů na jiné platformy a nutno podotknout, že toto je rozhodně dobrý krok, jak toho docílit.

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.