Steam - náhledovka

Steam příští rok ukončí podporu pro Windows 7 a Windows 8

29. 3. 2023
Zdroj náhledu: Valve

Pokud budete chtít službu Steam nadále využívat, budete muset přesedlat na novější verze Windows 10 nebo Windows 11.

Zdroj: Valve

Společnost Valve oficiálně oznámila, že příští rok již přestane podporovat starší verze operačních systémů Windows. Jde konkrétně o Windows 7 a Windows 8. Tento krok lze pochopit, přece jen tyto verze Windows už jsou v dnešní době už poměrně zastaralé a i sám Microsoft oficiálně skončil s podporou. Hráči, kteří z nějakého důvodu stále používají starší verze, budou muset v dohledné době svůj počítač upgradovat. Moderní hardware by však neměl mít s podporou, alespoň Windows 10, žádné problémy. U Windows 11 je situace složitější a ne na všechen hardware tuto verzi nainstalujete.

Valve ve svém prohlášení uvádí, že podpora služby Steam skončí pro Windows 7 a Windows 8 ihned na začátku příštího roku, tedy 1. ledna 2024. Tento krok zdůvodňuje nutností používat aktualizovaný software, aby uživatelé nemuseli řešit bezpečnostní rizika spojená s nezáplatovaným systémem. Jde také o technické problémy, jelikož Valve používá pro svého klienta Steam jádro od Google Chrome, které rovněž na starších verzích již není oficiálně podporováno.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.