Steam – koláž

Steam začíná ukazovat nejnižší cenu hry za třicet dní

5. 6. 2023
Zdroj náhledu: Valve

Platforma Steam je na cestě ke splnění směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/2161, jinak známé jako směrnice Omnibus. Ta prodejcům udává povinnost, aby u svých zlevněných produktů udávali také nejnižší cenu za posledních třicet dní. Zamezit se tak má umělému navyšování ceny před slevou. Steam se k této otázce postavil čelem a začíná tuto teorii zavádět v praxi pro evropské zákazníky. Už nyní můžete vidět plody tohoto snažení u hry Above Snakes, která vyšla před pár dny a aktuálně hráčům nabízí 10% slevu. Rozdíl v ceně tak můžete zpozorovat na obvyklém místě jen s tím rozdílem, že zde přibyla nová tabulka.

Na vše upozornil web SteamDB na Twitteru, a jak se zdá, Above Snakes je jedna z prvních, ne-li vůbec první hra, u které se tento systém zavedl v praxi. U ostatních slev tato informace prozatím chybí, ale dříve či později i u nich bude muset figurovat. Na stejný systém již najel web GOG.

Mezi nejzajímavější kousky se slevou na Steamu aktuálně patří Red Dead Redemption 2 za 19,79 €, Call of Duty: Modern Warfare II za 38,49 €, Detroit: Become Human za 19,95 €, Watch Dogs: Legion za 8,99 €, Dying Light 2 Stay Human za 29,99 € nebo nová česká retro střílečka Kvark za 14,21 €.

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.