Stray – mody úvodka

Stray aneb moddeři se zbláznili

27. 7. 2022
Zdroj náhledu: nexusmods.com/Chris Rubino

Stray je nádherným příkladem toho, že milovníci zvířat mezi hráči tvoří skutečně silnou komunitu. Týden od vydání je titul stále velmi populární, což dokazuje každým dnem zvyšující se počet hodnocení na platformě Steam. Stray v době psaní tohoto článku má na svém kontě takřka čtyřicet pět tisíc ohlasů a drží si extrémně kladné skóre. Ve výsledku se tak jedná o prozatím nejlépe hodnocenou hru na platformě Steam s takřka 96 % kladných reakcí. Aktuálně se také drží na padesáté osmé příčce nejhranějších titulů. Je těžké odhadnout, jak dlouho se Stray na této pozici udrží, ale díky silné aktivitě ze strany modderů lze předpokládat, že to ještě nějakou chvíli bude.

Stray vyšlo před týdnem a už nyní je k dispozici hned několik modů, které kočičího protagonistu mění na jiná zvířata a propůjčují mu různé podoby. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější z nich.

Na světě existuje nepřeberné množství kočičích plemen různých barev a velikostí. Není proto divu, že se moddeři zaměřují především na větší rozmanitost různě barevných kožíšků. Všechny níže zmíněné mody můžete ke stažení nalézt na stránce NexusMods. Uživatel s přezdívkou sir_galahad172 se nejprve podělil o jednoduchý mod na přebarvení srsti hlavního hrdiny, u nějž se inspiroval svou siamskou kočkou. Z jeho tvorby pochází posléze několik dalších variant s bílým, šedým a všelijak strakatým kožíškem včetně dalších doplňků. Můžete si tak z kočky ve Stray udělat například piráta či intelektuála s brýlemi.

Zdroj: nexusmods.com/sir_galahad172

Jiní moddeři nemění pouze zbarvení, ale i celkový vzhled. Mezi ty nejznámější kočky patří bezesporu Garfield, v jehož kůži si Stray už také můžete zahrát. Pokud by vám však nevyhovovala kočka, jistě sáhněte po modu francouzského buldočka, který prozatím bohužel stále mňouká, ale autor na funkci štěkání již pracuje. A jedna bizarnost nakonec… poznáte z ukázek níže, o jakou postavu z GTA se jedná?

Zdroj: nexusmods.com/ser_galahad172, nexusmods.com/ChrisRubino

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.