Suicide Squad Kill the Justice League – WTF

Suicide Squad: Kill the Justice League hraje čím dál méně hráčů

12. 2. 2024
Zdroj náhledu: Rocksteady Studios

Nově vydaná kooperativní live-service hra Suicide Squad: Kill the Justice League má aktuálně jeden velký problém. Jen týden po oficiálním vydání totiž titul trápí značný pokles aktivních hráčů, který se v jednu chvíli dostal dokonce i pod úroveň devět let starého Batman: Arkham Knight. Jak totiž víme, poslední díl batmanovské série zaznamenal před vydáním Suicide Squad velký nárůst v počtu souběžných hráčů.

Jen pro představu, dle databáze SteamDB hrálo Suicide Squad: Kill the Justice League v jednu chvíli 2 422 souběžných hráčů, zatímco Batman: Arkham Knight dosáhl na 2 654 hráčů. Samozřejmě se může zdát, že se jedná o zanedbatelný rozdíl, avšak nedá se ignorovat fakt, že má novinka od Rocksteady velký problém. Celkový počet hráčů totiž klesá, a to prakticky neustále. V době vydání si novinku zahrálo nějakých 13 459 hráčů naráz, zatímco o deset dní později už se toto číslo snížilo o více než 10 000. Při psaní tohoto článku to dokonce bylo jen 1 564 souběžných hráčů, což je na live-service hru, a ještě čerstvou a očekávanou novinku, poměrně málo. Vzhledem k problémům se ale dá tato situace na jednu stranu pochopit. Pokud totiž nechcete hrát v kooperaci a je vaším primárním cílem si užít hlavní příběh v singleplayeru, musíte být v současné době připojeni k internetu. Offline režim by nicméně později v tomto roce měl do hry dorazit a tím snad nalákat i další hráče, kteří třeba hraní z tohoto důvodu odložili.

Suicide Squad: Kill the Justice League vyšel 2. února letošního roku pro PC, Playstation 5 a Xbox Series X/S. Naši recenzi na hru zveřejníme již brzy a dozvíte se v ní i důvod, proč je implementace offline režimu téměř nutností.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.