Super Mario Bros. – parťáci

Super Mario Bros. je nejúspěšnější videoherní adaptací

17. 4. 2023
Zdroj náhledu: Illumination Entertainment

Film Super Mario Bros. teprve nedávno vtrhl do kin a daří se mu nadmíru skvěle. Nehledě na kritiku ještě před vydáním – především obsazení Chrise Pratta do role Maria – i nepříliš pozitivní ohlasy kritiků mají fanoušci jasno. Super Mario se během deseti dní vyšplhal na přední příčky nejvýdělečnějšího snímku tohoto roku a zabral si první místo vůbec nejúspěšnější videoherní adaptace všech dob. Diváci si pochvalují zejména zábavný příběh, skvělé vizuální zpracování a obrovskou vlnu nostalgie s celou řadou odkazů na jiná díla.

Film v současné době drží rekord v nejvyšších ziscích hned během prvního víkendu od uvedení do kin. Snímek Super Mario Bros. aktuálně vydělal 508,7 milionů dolarů a toto číslo určitě ještě vzroste. Osobitě humorný počin pro různé věkové kategorie tak hravě překonal filmový Warcraft (439 milionů dolarů) i úřadujícího šampiona Pokémon: Detektiv Pikachu (přes 440 milionů dolarů). Náklady na realizaci Super Mario Bros. přitom činily asi sto milionů dolarů, což je na animovaný film slušná částka. Mezi největší animované trháky je však ještě cesta daleká.

S jistotou lze tvrdit, že se v budoucnu dočkáme pokračování a kdo ví, třeba se Nintendo rozhodne na plátno přenést také své další ikonické značky.

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.