Sword x Hime - cover

SWORD x HIME – princezna, co ráda velká kopí

24. 7. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

SWORD x HIME je poměrně obtížné ohodnotit. Sami vývojáři Kazuya a Tensun3d hru prezentují jako hentai RPG, což do jisté míry sedí. Nakonec však sami zjistíte, že RPG prvky zde nejsou brány až tak vážně a slouží pouze jako dodatečné mechaniky pro zpestření titulu.

Příběh je klasickým klišé o záchranné akci

Příběh je velice jednoduchý – nepřátelé zaútočí na město a hlavní hrdinka, která je pravděpodobně princeznou hbitě ovládající svůj meč, nabízí svou pomoc, aby zabránila invazi. Mezi zabíjením nepřátel a hromadným znásilňováním také přijímá několik zakázek. Mnohé z nich mají komediální nádech a ukazují, že se titul nebere vážně.

Hra začíná v poslední základně lidstva, která se nazývá jednoduše Město. Odtud můžete začít plnit několik vedlejších úkolů a zapojit se do boje proti invazi. Ve Městě nejsou žádné obchody, protože vše se odehrává v rámci menu, které je kdykoli k dispozici.

Souboje jsou nudnější, ale poměrně náročné

Porážením nepřátel získáváte peníze na vylepšování zbraní nebo doufáte, že od nepřátel získáte kostýmy nebo zbraně. Netřeba dodávat, že kostýmy jsou vyrobeny tak, aby na vaší postavě zakrývaly co nejméně nebo alespoň zdůrazňovaly její ženskost. Celkem na vás čeká dvacet oblečků (tvůrci postupně přidávají další) a deset zbraní.  

Souboje zde nejsou ani příliš obtížné, ani zábavné, ale popravdě řečeno, nejsou hlavním tématem hry. Vaše postava má klasické tři útoky, které můžete zesílit třemi dovednostmi, jež mají vlastní cooldowny – zesílenou obranu, oslabené HP a zvýšenou rychlost útoku. Kromě toho máte schopnost dash, při níž jste rychlejší než při běžné chůzi nebo běhu.

Zdroj: igdb.com

Nepřátelé, vedlejší úkoly a vylepšení

Ve hře SWORD x HIME nemůžete nikdy zemřít. Jakmile je vaše HP na nule, jste automaticky vzkříšeni, takže vaše vítězství je jen otázkou času. Zvyšování statistik a dovedností vám jen pomůže dosáhnout vítězství mnohem rychleji. Pokud však nepříteli klesne zdraví a nepodaří se vám ho co nejdříve zabít, jednoduše vás sexuálně napadne, aby dorovnal ztracené HP. Kvůli tomu jsou souboje poměrně zdlouhavé a nepříjemné.

Vedlejší úkoly jsou většinou hrou na kurýra, ale najdete i úkoly, které po vás chtějí zabít určitý počet nepřátel. Za tyto úkoly dostanete jen malé množství peněz, proto se hodí pouze na začátku hry. Později můžete opakovaně lovit bossy, za ty dostanete mnohem tučnější odměny.

SWORD x HIME má podobný způsob vylepšování, jaký možná znáte z Ryse: Son of Rome – dostanete určitý obnos peněz, který investujete do maximálního HP, regenerace zdraví, základního útoku atd.

Menší zápor naleznete

Grafické pojetí a celkové prostředí SWORD x HIME v tomto ohledu selhává. Jedná se o jednoduchý design, který vás na jednu stranu neodradí, ale na druhou stranu ani neoslní. Hlavní hrdinka je ze všech postav nejpropracovanější a docela dobře se na ni dívá… takové zpestření hry. Najdete zde více než sedmdesát typů nepřátel. Ti jsou sice nepříliš dobře zpracovaní, ale jejich sexuální animace jsou provedeny docela obstojně – zvlášť když uvážíte, že byly vytvářeny pro každou postavu zvlášť.

Zdroj: igdb.com

Chtěl bych zmínit, že na hře pracují pouze dva vývojáři, kteří se snaží hru SWORD x HIME vylepšit, i když hra zpočátku neměla nejlepší recenze. Zatím se soustředí na erotické pasáže, protože to je samozřejmě hlavní základ hry, ale určitě budou později řešit i další nedostatky. Jako poděkování komunitě za to, že nad nimi neláme hůl, plánují vydávat veškeré aktualizace nebo DLC zdarma.

Pokud dokážete odpustit horší grafiku, nudnější souboje, které jsou docela náročné, a mizerný příběh, dostanete docela dobrou hru, při níž můžete vypnout a nad ničím nepřemýšlet. Dalo by se říci, že se jedná o takový odpočinkový erotický titul s drobnými prvky RPG. SWORD x HIME si můžete zakoupit na Steamu za 8,19 €.

Klady
 • zpracování vaší postavy a několik kostýmů
 • více druhů nepřátel
 • náročnost soubojů
 • sexuální scény
Zápory
 • nudnější prostředí a slabší zpracování
 • souboje jsou poměrně nudné
 • příběh nikterak nezaujme
 • hra staví na vizualizaci protagonistky
Platforma PC
 • Datum vydání 28.09.2020
  • Vývojář Kazuya, tensun3d
  • Vydavatel 赤いトンボ
  0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.