Tales of Kenzera Zau – Zau

Tales of Kenzera: Zau vychází příští měsíc

7. 3. 2024
Zdroj náhledu: Surgent Studios

Večerní Xbox Partner Preview přineslo celou řadu novinek, mezi nimiž mnoho fanoušků upoutala připravovaná metroidvania Tales of Kenzera: Zau. Tragické příběhy na poli videoher nejsou ničím novým. Přece jen jsme se nedávno ponořili do hry Banishers: Ghosts of New Eden a rozhodovali o životě a smrti. Projekt od Surgent Studios se na hráče pokusí zapůsobit dojemným vyprávěním mladého šamana Zaua, jenž se vydá do nejhlubších temnot, aby získal zpět duši svého mrtvého otce. Vyjednat s bohem smrti takovou prosbu ovšem nebude nic jednoduchého. Mytologická země Kenzera, plná ztracených duší předků, ho vystaví nejedné zkoušce. Aby se stal hoden postu Nganga – duchovního léčitele –, musí ovládnout své emoce a smířit se s bolestí, kterou s sebou smrt přináší.

Zdroj: Surgent Studios

Surgent Studios bylo založeno hercem jménem Abubakar Salim. Ve světě videoher proslul svou spoluprací na Assassin's Creed Origins a dalších projektech. Příběh Tales of Kenzera: Zau vychází z jeho vlastní zkušenosti, kdy se on sám musel vyrovnat se ztrátou blízké osoby. Láska byla tím, co mu dalo sílu životem dále pokračovat, a přesně na to se má děj titulu zaměřovat.

Tales of Kenzera: Zau v novém traileru prezentuje úchvatné prostředí nehostinné země duchů a soubojový systém. Klíčovým prvkem budou dvě masky – Měsíce a Slunce. Každá z nich Zaunovi propůjčí odlišné schopnosti a hráči je budou muset správně kombinovat pro maximální efektivitu. Síla sluneční masky tkví v ohni. Spálit své protivníky nebo na ně vrhnout planoucí kopí nebude žádný problém. Maska s měsíční silou působí jako protipól a nepřátele zvládne krystalizovat nebo dokonce manipulovat s časem. Spletitý svět vás rovněž postaví před spoustu výzev nejen logického či orientačního charakteru. Vyřešit zrádný hlavolam je jedna věc, ale vyhnout se všem pastím a bezpečně se dostat z bodu A do bodu B je věc druhá.

Titul vyjde v rámci programu EA Originals 23. dubna 2024 na PC (Steam i Epic Games Store), PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.