Tempest Rising - Cover

Tempest Rising chce být Command & Conquer moderní doby

16. 8. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Vydavatelství THQ Nordic prostřednictvím prvního traileru oznámilo vývoj real-timové strategie Tempest Rising, která herními mechanikami i grafickou stylizací na první pohled připomíná legendární sérii Command & Conquer. Nejde o náhodu. Tvůrci se přiznaně vrací ke zlaté éře strategií, která pohasla přibližně před 15 lety.

Dánští vývojáři ze studia Slipgate Ironworks ostatně mají s duchovními pokračovateli starších klasik zkušenosti – stojí například za twin-stick shooterem Bombshell a v režimu předběžného přístupu si lze v současnosti zahrát jejich RPG akci Graven. Tempest Rising se odehrává v alternativní minulosti a staví proti sebe tři frakce s unikátními vlastnostmi. Krom dvojice příběhových kampaní o 15 misích nabídne i multiplayer. Tempest Rising bude dostupný na Steamu. Vydání hry se očekává v průběhu roku 2023, ačkoli oficiálně žádné datum oznámeno nebylo.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.