Timberborn intro

Timberborn - bobři se hlásí o slovo!

30. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

„Lidé již dávno nejsou pány matičky Země, jejich existenci vzal čas. Lidé měli všechno, krásnou zem, čistý vzduch a vodu, teď už však pouze stínem historie. Všechno díky jejich vlastnímu přičinění. My jsme ale zůstali a převzali od lidí některé z jejich lepších návyků. Jsme bobři a věříme dřevu.“

 Ve hře Timberborn se hráči ujímají velení civilizace bobrů budující město. Lidstvo je dávno pryč a nyní je čas, aby povstal nový druh a vybudoval velká města světa, i když to tito malí chlapíci nebudou mít zrovna jednoduché.

Zdroj: igdb.com

Timberborn je originální budovatelský simulátor

Kromě stavby vysokých dřevěných budov budou muset vaši bobři také pečlivě hospodařit se zásobami vody. Postapokalyptické počasí střídá mírná a suchá období, takže zde důležitým aspektem bude skladování vody. Kritické je, že sucho se bude postupem času zhoršovat, čímž se z této hry v podstatě stane také hra o přežití.

Ne všichni bobři jsou však ochránci přírody. Zatím jsme viděli hnědě zbarvenou frakci Folktails, která staví nádherné dřevěné stavby. Vývojáři ve videu odhalili i novou frakci s poněkud odlišnou filozofií: Železné zuby, skupinu šedých bobrů, která usiluje o vědecký pokrok, i když škodí životnímu prostředí.

Datum vydání hry Timberborn je 15. září 2021, jak se píše v novinkách komunity služby Steam. Společnost Mechanistry slibuje, že k tomuto dni bude k dispozici kompletní sada poznámek k patchům s podrobnými informacemi o všech změnách, které se ve hře objeví od poslední veřejné ukázky.

Hru můžete sledovat zde. 

Zdroj: techraptor.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.