Timberborn výročí

Timberborn – velká aktualizace světa bobrů!

16. 9. 2022
Zdroj náhledu: Mechanistry

Budovatelská strategie Timberborn, která je je ve fázi předběžného přístupu, se na Steamu objevila již 15. září 2021. Přesně před rokem jste se mohli zúčastnit stavby velkolepého gigantického města, v němž vládnou roztomilí bobři. Protože to jsou silná, vynalézavá a houževnatá zvířátka, která si získala srdce mnoha hráčů, titul si drží stabilní hodnocení 93 %. K dnešnímu dni si hru zakoupilo více než 750 000 hráčů, čímž se vývojáři náležitě a po právu pyšní.

„Early Access hry Timberborn byl spuštěn před rokem. Od 15. září 2021 si hru Timberborn zakoupilo více než 750 000 hráčů a ohlasy na ni jsou neuvěřitelné. Těchto dvanáct měsíců nám umožnilo rozrůst studio - v tuto chvíli nás je 11 a přibývají další nové tváře! Větší studio znamená, že můžeme Timberborn přetvořit v zatraceně skvělou budovatelskou hru, jakou jsme si vždycky představovali, a dnešní obsahový patch je krokem (skokem) k tomuto cíli.“ – Mechanistry

Zdroj: Mechanistry

Aktualizace přináší do Timberborn řadu novinek, připravte se na Golemy!

Vývojáři dodávají „Zatím žádné spoilery, ale… řekněme, že se zaměřujeme na některé z nejžádanějších funkcí Timberbornu a přepracováváme některé systémy, které se vám nelíbily.“ Nyní již k samotné aktualizaci, ze které jsme vybrali ty nejvíce diskutované a nejvíce žádané změny a novinky.

Golemové a terraforming

Hlavním chodem dnešního dne jsou golemové. Jsou to supervýkonní mechanizovaní bobři, kteří plní většinu povinností svých živých pánů (a některé, kterých by se bobr ani nedotkl). Jejich efektivita má však svou cenu – musíte je vyrobit a napájet.

Nový typ obyvatele: Golemové, pracují na všech pracovištích s výjimkou Vynálezce, Hvězdárny a Energetického kola. Nemá na ně vliv pracovní doba a pravidelné potřeby. Ze začátku mohou pracovat pouze na vybraných pracovištích, zbytek musíte odemknout za body technologií. Zároveň místa, kde jsou tito mechaničtí pomocníci zaměstnáni, budou mít světle modře rozsvícená okna, lucerny a vchody do těchto budov.

Odemykání golemů má další výhodu – získáte dělníky schopné terraformace. Vykopáním hlíny a postavením nových bloků půdy můžete kompletně přetvořit mapy. Tato nová funkce se dobře doplňuje s fyzikou vody a vertikální architekturou v Timberbornu.

Přepracování programu Well-being

Systém blahobytu se dočkal významné aktualizace. Statistiky a bonusy všech jednotek jsou nyní přehledné a snáze uchopitelné. Své bobry již nemůžete nechat delší dobu hladovět (nebo je udržovat žíznivé a/nebo nevyspalé) bez skutečných následků. V rámci nového systému máte také větší volnost bez ohledu na herní styl – každé nové jídlo, atrakce nebo dekorace mají pozitivní efekt. Základní potřeby (Hlad, Žízeň, Spánek, Úkryt) nyní mohou dosahovat záporných hodnot, takže je obtížnější se zotavit, pokud je bobr o ně dlouhodobě ochuzen.

Většina potřeb a atrakcí již nemá individuální kombinace účinků, ale poskytuje různé hodnoty pohody. Tyto hodnoty jsou vždy viditelné, v případě neuspokojení jsou zašedlé.

Migrace

Hráči často zmiňovali, že migrace bobrů (a nyní i golemů) mezi okresy by mohla být jednodušší, možná dokonce… automatická. Nová záložka, kterou najdete v panelu osídlení, v této oblasti hodně pomáhá.

Aktualizace je opravdu gigantická a proto kompletní výčet změn a novinek naleznete zde.Timberborn je navíc nyní možné pořídit se slevou -20 %, která končí 26. září.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.