The Alters – tohle není Mordor

Titul The Alters se konečně poodhaluje

6. 10. 2023
Zdroj náhledu: 11 bit studios

11 bit studios mnoha hráčům jistě utkvělo v paměti jako polští autoři titulů hrajících si s naším vědomím. Hry jako This War of Mine nebo Frostpunk nás nutily činit obtížná rozhodnutí a mnohdy si sáhnout na emoční dno. Vývojáři svůj chystaný titul The Alters světu odhalili už minulý rok, ale až nyní nám servírují pořádné záběry. V nejnovějším traileru se můžeme blíže podívat na zajímavou mechaniku, a to vytváření alternativních verzí protagonisty. Hlavní hrdina Jan Dolski se na vzdálené planetě musí spolehnout pouze sám na sebe. Vystaven nepříznivým podmínkám a samotě vytváří verze sebe samého, tedy alters, aby přežil a mohl se vrátit domů.

Titul zkoumá existenciální téma, co kdybychom se rozhodli jinak a jak moc by tato volba změnila to, kým jsme. Jan sice vytvoří další verze sebe samotného, ale tyto kopie učinily jiná rozhodnutí. Mají tedy jinou osobnost i pohled na situaci. Budete s nimi muset vycházet a spolupracovat, abyste se dobrali příznivého cíle. Na planetě budete doplňovat zásoby, těžit důležité suroviny, zkoumat své okolí a opravovat základnu, abyste z planety mohli utéct předtím, než úroveň radiace dosáhne kritické hodnoty. Závod o čas začíná a rozhodně v něm nebude místo pro osobní neshody. 

Trailer bohužel neprozrazuje ani rok vydání, a tak je ve hvězdách, zda se The Alters dočkáme ještě letos. Titul vyjde na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.