Dorfromantik – logo deskové hry

TLAMA games chystá deskovkovou adaptaci Dorfromantiku

13. 11. 2023
Zdroj náhledu: tlamagames.cz

Videohra Dorfromantik od Toukana Interactive byla milá nenáročná logická budovatelská strategie, která posbírala celou řadu ocenění. V loňském roce proto pod křídly německého vydavatelství Pegasus Spiele vyšla milá nenáročná kooperativní deskovka Dorfromantik: Desková hra. A právě tu nám začátkem příštího roku přinese v češtině vydavatelství TLAMA games. Mimochodem, před svým starším sourozencem se nemusí Dorfromantik: Desková hra stydět. Stihla totiž již získat to nejprestižnější ocenění na deskoherní scéně, Spiel des Jahres.

Dorfromantik: Desková hra je určena pro 1–6 hráčů od 8 let a na jednu partii budete potřebovat 30–60 minut. Dle ohlasu hráčů je nejlepší právě v sólovém režimu, její malebnou hratelnost si ale určitě užijete i s kamarády nebo rodinou. Hru vytvořila autorská dvojice Michael Palm a Lukas Zach. Ti stojí mimo jiné za hrou Bang! Kostková hra a sérií detektivních únikovek Změňte osud, kterou u nás vydává Albi.

Zdroj: tlamagames.cz

Ve hře Dorfromantik: Desková hra budete pomocí šestihranných dílků budovat tu nejmalebnější krajinu. Zároveň musíte co nejlépe splnit přání obyvatel ohledně toho, ve které oblasti a kolik bude polí, vesnic a lesů nebo jak dlouhá bude železnice. Body získáte i za nejdelší řeku.

Hra nabízí progresivní kampaňový mód, kde se vám odemykají nové dílky krajiny a obtížnější výzvy na základě vašich úspěchů v jednotlivých herních partiích. Díky tomu ji budete chtít hrát znovu a znovu. Nejde však o legacy systém, hru nijak nenávratně neničíte, a kampaň si tak můžete vy nebo vaši přátelé užít opakovaně.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.