Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

ArcheOlogic - desková hra

Desková hra ArcheOlogic – jak to město tehdy stavěli?

Čím jste se jako děti chtěli stát? Já měla až do střední školy jasno. Chtěla jsem být archeoložkou. Co si pamatuji, toužila jsem objevovat zapomenuté civilizace a zakopané poklady. Až pak mi táta prozradil, že v archeologii se v podstatě nedají vydělat žádné peníze.

16. 4. 2024
Kámen, zbraně, papír II - desková hra

Desková hra Kámen, zbraně, papír II – jak se staví hrad

Asi nikdo by mi nerozporoval, pokud bych za nejznámějšího českého autora deskových her označila Vlaadu Chvátila. Hned tři jeho hry (Through the Ages první i druhá edice a Mage Knight: Desková hra) patří mezi stovku nejlepších titulů dle uživatelů serveru BoardGameGeek.

11. 4. 2024
Listí – desková hra

Ve hře Listí se postaráte o zdraví lesa

Když před pěti lety vyšla velmi úspěšná enginebuildingová hra Na křídlech, spustila spolu s jen o méně úspěšnými Parky z téhož roku obrovský zájem o deskové hry s přírodní tematikou.

7. 4. 2024
Far Cry Escape from Rook Islands - desková hra

Far Cry se dočká deskoherní podoby i v češtině

Far Cry je bezesporu legendární videoherní série, která se během dvou desítek let dočkala hned šesti hlavních a tří spin-off titulů. A jelikož tvůrci deskových her rádi adaptují různé úspěšné předlohy, ani tato série nemohla zůstat dlouho pozadu.

2. 4. 2024

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.