Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Mňauštejnové - karetní hra_

Mňauštejnové – kočičí ornitologie

Jedním z mých nejoblíbenějších mechanismů v deskových hrách je „já rozdělím, ty vybereš“ (z anglického „I split/cut, you choose“). Díky němu totiž hry poskytují velké množství interakce bez škození a zároveň dokáží pořádně potrápit mozkové závity.

29. 11. 2023
Vřesová můrka – recenze komiksu

Vřesová můrka – půvabný komiks o odvaze a přátelství

Mezi Olšovým hájem a Borovicovým pahorkem se rozprostírá Vřesový palouček. Na něm, schovaná před zraky okolí, žije Šedivá můrka. Jednou za čas si za ní přiletí hrát kamarádi Sýček a Netopýr a Šedivá můrka jim ukáže všechny listy, které k ní navál vítr.

21. 11. 2023
Art Society - Box Cover

Umělecká Art Society bude česky díky REXhrám

Umění je nesporně důležitou součástí lidského života. A ví to i tvůrci deskových her. Od aukční Modern Art od slovutného Reinera Knizii a bezmála dvacítky různých vydavatelství přes rodinné hry Museum: Pictura (v češtině od Blackfire) a Art Gallery (vydal Piatnik) až po nadmíru komplexní lacerdovku The Gallerist.

20. 11. 2023
Neznámá planeta – krabice hry a asymetrické planety

Neznámá planeta – simultánní kolonizace vesmíru

V deskové hře Neznámá planeta si můžete splnit sen nejednoho z nás a být to právě vy, kdo se vydá do vesmíru kolonizovat novou planetu. Na té naší už totiž není dostatek zdrojů a pro budoucnost lidské rasy je potřeba se přesunout.

16. 11. 2023
Zero Hero – karetní hra

Zero Hero – kolik trojic zkusíte poskládat?

Mám moc ráda takové ty chytré karetní hry, u kterých si nejste zcela jisti, zda nevznikly už třeba během třicetileté války. Takové ty, ve kterých autoři dokáží vzít v podstatě běžný balíček karet a s několika málo úpravami a pár pravidly vytvořit zábavnou hru na pár minut, která vám příjemně potrápí mozkové závity.

14. 11. 2023
Dorfromantik – logo deskové hry

TLAMA games chystá deskovkovou adaptaci Dorfromantiku

Videohra Dorfromantik od Toukana Interactive byla milá nenáročná logická budovatelská strategie, která posbírala celou řadu ocenění. V loňském roce proto pod křídly německého vydavatelství Pegasus Spiele vyšla milá nenáročná kooperativní deskovka Dorfromantik: Desková hra.

13. 11. 2023

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.