Total War Pharaoh AR1

Total War: Pharaoh není o vítězství, ale o přežití

29. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb

Total War: Pharaoh je návratem k historickým kořenům slavné strategické série Total War od Creative Assembly. Pharaoh, na kterém pracuje tým sofijské pobočky CA (autoři několika úspěšných DLC pro Rome 2 a Total War Saga: Troy), chce oproti Warhammeru připomenout historičtější prvky a vrátit se tak k samotnému původu série Total War, která se opírala právě o významné události a období lidských dějin. Jak již název napovídá, nejnovější přírůstek do série Total War vás zavede do starověkého Egypta, konkrétně do doby, která je označována jako „zhroucení doby bronzové“.

 

„Na začátku kampaně začíná svět ve stavu prosperity, kdy všechno září, je nadějné a čisté. Ale jak se tyto civilizace poškozují nebo ničí, jak se jim vyměňují vládci nebo jsou dobývány, dostanou se do krize, což je vizuálně jiný druh kampaně.“ – Todor Nikolov. Pro vás bude mít tento fakt za následek, že se během kampaně změní prostor světa, ve kterém budete hrát. Začne se objevovat více přírodních katastrof a vše bude působit daleko temnějším dojmem. Mechanicky a vizuálně tak bude znázorněna blížící se změna světa, která jej ovlivní.

Total War Pharaoh AR2

Zdroj: igdb.com

Můžete se těšit na písečné bouře, mlhu a mnoho dalších prvků, které budou budou znatelně ovlivňovat svět i produkci a kvůli nimž se civilizace ještě více mohou propadnout do kolapsu. Na vás pak bude, jak se s těmito katastrofami vypořádáte, jak obratně budete vést války, uzavírat spojenectví a obchodovat. Teoreticky vám může i zničený svět lehce pomoci a vy jej můžete přivést zpět k prosperitě. Samozřejmě musíte počítat také s tím, že do vaší říše mohou přijít nájezdníci, kteří se budou snažit využít oslabeného stavu k vlastnímu obohacení. 

 

Samotným cílem hry však není porazit všechny a mít všude absolutní nadvládu (i když ani to se samozřejmě nevylučuje). Cílem vaší kampaně je přežít.

Historie mořských národů – agresivních mořeplavců, kteří připluli k Egyptu a okolním oblastem a pokusili se o invazi – je roztříštěná, ale jednalo se o soubor civilizací, které připluly, a dokonce zničily Chetitskou říši, takže až dorazí, budete mít plné ruce práce. 

 

V rámci série Total War a politiky Creative Assembly, potažmo vydavatele SEGA, se již nyní dá očekávat, že stejně jako předešlé díly série bude i Pharaoh po vydání rozšířeno o velké množství placených DLC. Již nyní jsou známá tři DLC s rozšířením frakcí a jedno DLC s kampaní. Tento výčet však zcela jistě nebude konečný.

Htotal War Pharaoh má vyjít v říjnu letošního roku a můžete jej sledovat zde.Zdroj: pcgamesn.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.