Total War Three Kingdoms

Total War Three Kingdoms a naštvaná komunita

30. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Ve světě her existuje jen málo možností, jak dát vývojářům najevo, že není komunita některému z jejich záměrů nakloněna. Někteří vývojáři reagují a komunikují s hráči prostřednictvím diskusních fór, Discordu nebo v průběhu živých vysílání. Jsou zde však i vývojáři AAA titulů, kteří na hlas hráčů jednoduše nehledí. Mezi takové se bohužel řadí i Creative Assembly, kteří jsou autory série Total War. Hráči Total War Three Kingdoms  se proto nyní rozhodli k razantnímu kroku.

Hráči již mají dost DLC strategie Creative Asembly

Vývojáři z Creative Assembly jsou známí tím, že vydají hru a následně k ní udělají ještě minimálně pět DLCs, z nichž každé stojí minimálně 10 €. Ke hře Total War Rome 2 pak vydali neuvěřitelných 14 DLC rozšíření s celkovou hodnotou 183 €, k čemuž si ještě připočtěte základní hru za 50 €. Pokud DLC značně rozšiřují hru a přináší něco opravdu nového, bývá zvykem, že hráči rádi zaplatí a podpoří tak vývojáře. Nicméně zde se stává, že DLC přijde s „novými“ jednotkami, které jsou kolikrát rozdílné jen typem štítu nebo barvou uniformy oproti již existující jednotce (i statistiky jsou kolikrát stejné). Těžko však říci, zda je to záměr vývojářů, anebo nad nimi hrozí ruka vydavatele, kterým je Sega.

Již v době vydání osmého rozšíření ke hře Rome 2 Total War někteří hráči měnili své hodnocení hry a zapřísahali se, že tuto taktiku vývojářů již nebudou podporovat. Což, pokud se jedná o hráče typu „Achievement Hunter“, je obtížné, protože Creative Assembly vždy s každým DLC přidají i nové achievementy, které AH prostě loví a musí je mít. Těžko říct, zda se pak nestávají tací hráči spíše rukojmí oné hry.

Zdroj: igdb.com

Záměrné negativní hodnocení hry – tzv. review-bombing

Nyní na sebe Creative Assembly ušili opět bič. Impulsem, který zapříčinil, že z „Velmi kladně“ hodnocené hry na Steamu se stala „Spíše negativní“ hra, bylo prohlášení vývojářů, že končí s opravami a podporou Total War Three Kingdoms, a to od patche 1.7.1. Reakce fanoušků hry však přišla záhy, a to jak zásah bleskem z čistého nebe. Hráči se shodují, že chyby v DLC nebyly dosud vyřešeny. Tato aktualizace měla být dle vývojářů „zaměřena na vybudování severu mapy“, což vývojáři z Creative Assembly slibovali v blogovém příspěvku z července 2020. To se samozřejmě také nestalo.

Toto rozhodnutí ovlivnilo negativně i ostatní tituly série Total War, a to i hru Total War: Warhammer 2 nebo Total War: Shogun 2. Někteří hráči však poté své hodnocení vzali zpět a přibylo i mnoho pozitivních hodnocení u výše zmíněných her, aby je vrátili zpět alespoň do kladného hodnocení.

Video získalo přes 6900 negativních hodnocení

Celou situaci oznámili pracovníci Creative Assembly v krátkém videu, ve kterém děkují hráčům, ale zároveň oznamují výše zmíněné informace. Kromě toho oznamují, že pracují na předprodukci nové hry z prostředí hry Total War Three Kingdoms. To většinu hráčů doslova rozpálilo do běla a ihned se ptali v komentářích, zda si vývojáři dělají legraci?

Reakce uživatelů patrně nejlépe vysvětluje celý pocit herní komunity, tento příspěvek také získal v krátké době přes 6900 záporných hodnocení.

Na konci videa říká designér UI/UX Grant Mullock: „Náš komunitní tým s námi bude nadále sdílet vaši zpětnou vazbu z našich fór s vývojovým týmem, když plánujeme další vzrušující pokračování hry Total War Three Kingdoms.“ Očekávám, že to bude zajímavé setkání. Nutno podotknout, že tato prohlášení od CA jsou poměrně běžná a komunita v tomto směru bohužel nikdy plány vývojářů z Creative Assembly nezměnila. 

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.