Counter Strike 2 náhled

Tým Gambit vyhrál IEM Katowice 2021

1. 3. 2021
Zdroj náhledu: Valve

Každý rok se pořádá jeden z největších turnajů v Counter Strike: Global Offensive, a to IEM Katowice 2021. Vítězný tým si z turnaje odveze neuvěřitelných 400 000 $, což je v přepočtu asi 8 672 000 Kč. Věřím, že za tuhle odměnu se bojuje s radostí.

Turnaj IEM Katowice 2021 se konal 18.-28. 2 a soutěžilo v něm šestnáct týmů z celého světa. Věřte mi, že je to velice dobrá podívaná, protože každý zúčastněný team patří do světové špičky. V turnaji také hrají hvězdní hráči jako s1mple, device, ZywOo nebo coldzera. Do favoritů zcela jistě patřily týmy Astralis a NaVi, které se nacházejí na prvním a druhém místě celkového světového žebříčku CS:GO týmů. Bohužel ani jednomu z týmů se nepodařilo zvítězit a trofej si odvezli jiní. 

IEM Katowice 2021 - pavouk skupina A

Turnaj je rozdělen do dvou skupin, A a B. Týmy, které vyhrají ve své skupině, se poté automaticky dostávají až do semifinále a nemusejí hrát čtvrtfinále. Do semifinále se tímto způsobem dostal americký celek Liquid a poté tým Spirit. Nicméně tým Liquid ani tým Spirit nedokázaly svého soupeře v semifinále porazit, a tak se do finále nepodívaly. 

IEM Katowice 2021 - pavouk skupina B

Pokud ve své skupině tým prohraje první nebo druhý zápas, automaticky se posouvá do nižšího kola svojí skupiny. Jestli se tým chce podívat do čtvrtfinále, musí nižší kolo vyhrát. Tým Gambit společně s týmem Virtus.pro prohrály hned svůj první zápas. Zvítězily ale v nižší skupiny a poté se dostaly přes čtvrtfinále i semifinále až do vytouženého finále.

IEM Katowice 2021 - pavouk Play Off

Finalisty již známe, a tak boj o finále mohl začít. Virtus.pro se nachází na pátém místě světového žebříčku, zatímco Gambit až na patnáctém místě. Tým k vítězství potřebuje vyhrát tři mapy.  První mapu Vertigo prohrál velice těsně tým Gambit, a to 14:16. Po této mapě už ale nezaváhali a týmu Virtus.pro téměř nedali šanci. Na druhé i třetí mapě výrazně dominovali, Dust 2 vyhráli 16:6 a mapu Train 16:4. Čtvrtá mapa byla vyrovnaná, nicméně tým Gambit si došel pro vítězství a to výhrou na mapě Overpass 16:12. Týmu Gambit gratulujeme, předvedl úžasné výkony.

Složení týmu Gambit:

• Abay „Hobbit“ Khasenov
• Timofey „interz“ Yakushin
• Sergey „Ax1Le“ Rykhtorov
• Dimitry „sh1ro“ Sokolov
• Vladislav „nafany“ Gorshkov

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.