Tým Gambit vyhrál IEM Katowice 2021

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Valve

Každý rok se pořádá jeden z největších turnajů v Counter Strike: Global Offensive, a to IEM Katowice 2021. Vítězný tým si z turnaje odveze neuvěřitelných 400 000 $, což je v přepočtu asi 8 672 000 Kč. Věřím, že za tuhle odměnu se bojuje s radostí.

Turnaj IEM Katowice 2021 se konal 18.-28. 2 a soutěžilo v něm šestnáct týmů z celého světa. Věřte mi, že je to velice dobrá podívaná, protože každý zúčastněný team patří do světové špičky. V turnaji také hrají hvězdní hráči jako s1mple, device, ZywOo nebo coldzera. Do favoritů zcela jistě patřily týmy Astralis a NaVi, které se nacházejí na prvním a druhém místě celkového světového žebříčku CS:GO týmů. Bohužel ani jednomu z týmů se nepodařilo zvítězit a trofej si odvezli jiní. 

IEM Katowice 2021 - pavouk skupina A

Turnaj je rozdělen do dvou skupin, A a B. Týmy, které vyhrají ve své skupině, se poté automaticky dostávají až do semifinále a nemusejí hrát čtvrtfinále. Do semifinále se tímto způsobem dostal americký celek Liquid a poté tým Spirit. Nicméně tým Liquid ani tým Spirit nedokázaly svého soupeře v semifinále porazit, a tak se do finále nepodívaly. 

IEM Katowice 2021 - pavouk skupina B

Pokud ve své skupině tým prohraje první nebo druhý zápas, automaticky se posouvá do nižšího kola svojí skupiny. Jestli se tým chce podívat do čtvrtfinále, musí nižší kolo vyhrát. Tým Gambit společně s týmem Virtus.pro prohrály hned svůj první zápas. Zvítězily ale v nižší skupiny a poté se dostaly přes čtvrtfinále i semifinále až do vytouženého finále.

IEM Katowice 2021 - pavouk Play Off

Finalisty již známe, a tak boj o finále mohl začít. Virtus.pro se nachází na pátém místě světového žebříčku, zatímco Gambit až na patnáctém místě. Tým k vítězství potřebuje vyhrát tři mapy.  První mapu Vertigo prohrál velice těsně tým Gambit, a to 14:16. Po této mapě už ale nezaváhali a týmu Virtus.pro téměř nedali šanci. Na druhé i třetí mapě výrazně dominovali, Dust 2 vyhráli 16:6 a mapu Train 16:4. Čtvrtá mapa byla vyrovnaná, nicméně tým Gambit si došel pro vítězství a to výhrou na mapě Overpass 16:12. Týmu Gambit gratulujeme, předvedl úžasné výkony.

Složení týmu Gambit:

• Abay „Hobbit“ Khasenov
• Timofey „interz“ Yakushin
• Sergey „Ax1Le“ Rykhtorov
• Dimitry „sh1ro“ Sokolov
• Vladislav „nafany“ Gorshkov

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn