Bizarní zbraně úvodka

Bizarní zbraně ve světě videoher

28. 2. 2021
 

Skoro každá hra obsahuje nějaké zbraně či jakékoliv nástroje k obraně. V některých najdeme různé typy střelných zbraní vytvořených podle skutečných předloh, jinde se nám naskytne možnost sesílat kouzla magickou holí nebo sekat nepřátele meči, motorovou pilou či vším, co máte zrovna po ruce. Některé hry to ale vzaly po svém a daly nám do rukou tak bizarní zbraně, že je nejde jen tak dostat z hlavy – v porovnání s nimi jsou i nějaké pistolky otevírající trhliny v časoprostoru jen hračky pro malé děti. V tomto článku si představíme několik perliček ze světa těch vůbec nejpodivnějších zbraní ve hrách.

Cat Quest II – párek na špejli

Roztomilá hříčka Cat Quest II vás zavede do země, kde je válka mezi psím a kočičím královstvím na spadnutí. Vy jako králové z paralelní dimenze se tomu snažíte učinit přítrž. Při plnění úkolů a čistce spousty dungeonů můžete najít zbraně jako meče, sekery a magické hole. Jedna zbraň ovšem vyčnívá nad ostatními – doslova párek napíchnutý na rukojeti. Místo ostří můžete tedy nepřátele mlátit párkem, kdo by to neocenil…

Postal 2 – Mňau tlumič

Postal 2 si můžete prakticky dělat vše, co se vám jen zlíbí – hra celkově vyniká svou kontroverzí. Není tak divu, že nás už nemůže nic překvapit, dokonce ani kočka napíchnutá na vaší zbrani sloužící jako tlumič. I když vědci už dávno vyvrátili fakt, že kočka má skutečně pouze jeden, a ne hned devět životů, jak se dodnes říká, vývojáři z Running With Scissors se kontroverze nebojí. Váš jedinečný kočičí tlumič vydrží celkem devět ran, přičemž u každého výstřelu kočka zamňouká. Desátou ránu už kočička nerozchodí a vy si musíte najít novou.

South Park: The Stick of Truth – použité tampóny a robertky

South Park je prostě South Park, od tohoto titulu ani nemůžeme očekávat něco „normálního“. Nikoho nepřekvapí, že je tady na denním pořádku po soupeřích házet exkrementy, použité tampóny, prdět jim do obličeje atd. Pokud jste pozorní a rádi prohledáváte ostatním jejich věci, určitě se zastavte v domě Cartmana či u Mr. Slave. Čeká tam na vás pár macatých kousků, které velmi dobře poslouží jako zbraně. Když si ještě k tomu na ně nasadíte pubické ochlupení, dostane to teprve jiné grády.

Team Fortress 2 – plamenomet střílící duhu a jiné podivnosti

Kdo aspoň jednou nezkusil hrát s kamarády Team Fortress 2, přišel o mnoho zábavy. Představte si akční střílečku, ale ne tolik akčně – Team Fortress 2 je spíše oddechovkou a na mnoho hráčů působí dost komicky. Už jen samotné postavy a jejich animace jsou toho důkazem, a tento fakt ještě víc potvrzuje arzenál zbraní. Kromě klasiky jako jsou pistole, raketomety a plamenomety, zde najdete také hrábě, baseballové pálky, makrelu, obří lízátko, poštovní schránku, slupku od banánu, lebku s páteří i plamenomet, který místo plamenů šlehá duhu. Zemřít po zásahu duhou, velmi zahanbující smrt.

Yakuza: Like a Dragon – kabelka, bičík i slepice

Z dílny japonského studia se na náš seznam dostává i nejnovější díl Yakuzy. Že celá herní série Yakuza je jedna šílená jízda, už víme. Tvůrci však v Yakuza: Like a Dragon více popustili uzdu své fantazii a je to vidět. Tentokrát na souboje nejste sami, vaši společníci jsou vám po boku vždy připraveni podat pomocnou ruku. Vaši nepřátelé tak zažijí na vlastní kůži, jaké to je nechat se zbít kabelkou, žebříkem, bičem dominy, kytarou apod. Mimo to si můžete přivolat na pomoc bojovou langustu Nancy, slepici jménem Omeleta a jiné zajímavé spolubojovníky.

Dead Space 2 – Hand Cannon

Temné až hororové prostředí laděno do sci-fi tematiky se survival prvky, toť je ve zkratce Dead Space 2. Představte si tu hororovou atmosféru, která ale jde úplně mimo, jakmile vytasíte Hand Cannon. Tato zbraň/nezbraň je nutností každého sportovního fanouška a ve vašem arzenálu určitě nemůže chybět. Pobíhat po potemnělém vesmírném komplexu s pěkně velkým pěnovým červeným prstem vydávající BANG!, to zkrátka chcete. Nejhorší na tom je, že se jedná o nejsilnější zbraň v celé hře, s neomezenou municí, ale dostanete ji až po dohrání hry na Hard Core obtížnost.

GTA San Andreas – robertek

Snad každý hráč hrál klasiku jménem GTA, nebo o ní alespoň slyšel. Carl Johnson se vrací do Los Santos na pohřeb své matky, ale přivítání od policistů, kteří si ho stále pamatují jako místního grázla, není dvakrát příjemné. V této hře máte spoustu aktivit k vyžití – přejídání se, vysekat se v posilovně, nechat se potetovat, graffiti, libovolné zabíjení, návštěva nevěstince, rychlá a zběsilá jízda v autě… Kromě klasických střelných zbraní máte tu možnost najít několik druhů, velikostí, barev a tvarů robertků a mlátit jimi hlava nehlava kohokoliv, kdo se vám připlete do cesty.

Red Faction Armageddon - Mr. Toots

V seznamu nesmí chybět asi ani ta největší bizarnost všech dob. Proč jen takové zbraně najdeme většinou ve hrách pro drsné chlapy? Stejně jako předešlá zbraň pak kazí celkovou atmosféru, na které si hra zakládá. Mr. Toots je asi nejznámější herní poník všech dob, pokud nepočítáme hry My Little Pony. Jednoduše si takhle kráčíte kolem a v rukou máte duhového jednorožce, kterému ze zadnice vystřeluje duha. Aby toho nebylo málo, Mr. Toots přitom vydává až bolestný a otravný pisklavý zvuk, jeho duha však porazí cokoliv a kohokoliv nejen roztomilostí, ale i silou.

Saints Row 3 a 4 – The Penetrator

Může být něco divnějšího než běhat po městě s obrovským gumovým robertkem přidělaným na rukojeti? Saints Row není sice první hra, která nám nabídla možnost nepřátele zmlátit velkým šidítkem, ale rozhodně to zde posunuli na úplně jiný level. Fyzika, která se na tuto zajímavou zbraň vztahuje, je prostě jedním slovem dokonalá. Ani na detaily nesmíme zapomenout… kde asi brali inspiraci. Za zmínku jistě stojí i zbraň Mollusk Launcher, která střílí malé chobotničky v záplavě hvězdiček. Chobotnička se vám poté přicucne k hlavě a ovládá vaši mysl.

Saints Row 4 – Dubstep Gun

V sérii Saints Row rozhodně není o podivné zbraně žádná nouze. O gumových robertcích už víte, ale tentokrát se podíváme na zoubek jiné kuriozitě. Jak už název napovídá, jde o zbraň, která nestřílí náboje, ale přímo paprsky dubstepu. Nepřítel zasažený touto mocnou zbraní je nucen trsat až do takových extrémních póz, že si zpřeláme snad všechny kosti v těle. Utančit své nepřátele k smrti, jak morbidní.

Sunset Overdrive – The Dude, TnTeddy a spoustu dalšího

Ani zde nebude chybět postapokalyptický svět a zombie, jen s tím rozdílem, že Sunset Overdrive to bere více s humorem. Najdete zde různé bizarnosti takřka na každém kroku – od zbraně střílející ohňostroj, prapodivné pasti, až po panáčky stříkající kolem kyselinu. Taky jste tak nesnášeli na tělocviku hraní vybíjené? Zbraň The Dude střílí bowlingové koule, které po nárazu explodují. Proti tomu určitě vybíjenou zkoušet nechcete. Na druhou stranu zbraň TnTeddy dělá přesně to, co od ní očekáváte – střílí výbušné plyšové medvídky, které byste rádi pomazlili. Nudit se tak určitě nebudete. 

Ratchet and Clank: A Crack in Time – Sonic Eruptor

Série Ratchet and Clank je s námi už nějaký ten pátek. Někteří z nás si tuto hru pamatují ještě na PS3, jiní znají tuto zábavnou dvojku díky filmu nebo nově připravovanému dílu na PS5. Tato nevinná hra však ukrývá jednu zbraň, která se skvěle hodí do našeho seznamu. Řeč je o Sonic Eruptor – v podstatě je to „držák“ na Xenegote (živočich připomínající žábu). Tento tvor útočí na nepřátele pomocí silné tlakové vlny, která zní jako říhnutí, proto mu spoustu hráčů říká „krkač“.  V upozornění k ovládání stojí, že použití této zbraně se nedoporučuje v blízkosti žen, protože by mohly být pohoršeny.

Dead Rising 3 – Super Massager

Po malé komerční přestávce se dostáváme zpět k robertkům. Ve hře Dead Rising 3 najdete postapokalyptický svět plný zombie. K obraně tak budete potřebovat jakékoliv prostředky, které najdete nebo si je vyrobíte. Po předešlých ukázkách už nás ani nepřekvapí, že i tady můžete najít robertka a použít ho jako zbraň. Tvůrci to však posunuli na jiný level, a ve hře tak najdete nákres na Super Massager neboli Dildo Cannon – ano, vskutku se jedná o zbraň, která na zombie střílí robertky.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.