Prince – Logo

Ubisoft se chce zaměřit na špičkové free-to-play hry

12. 5. 2021
Zdroj náhledu: Ubisoft

Minulý týden společnost Ubisoft oznámila svoji novou hru ze světa The Division, nesoucí název Heartland, kterou budete moci hrát zdarma. Přineslo to spoustu otázek, například zdali Ubisoft usiluje o stejný úspěch, ze kterého se těší jejich konkurent Activision se svým Call of Duty: Warzone. Podle všeho ano, ale ambice Ubisoftu se nebudou omezovat jen na sérii Toma Clancyho.

Zdroj: Ubisoft

Finanční ředitel Frederick Duguet uvedl, že předchozí závazek společnosti vydávat tři až čtyři triple-A hry ročně již není správným ukazatelem hodnotné tvorby. Spolu s ním se proto soustředí i na časté vydávání dalších titulů, ať už free to play, nebo prémiových. Cílem je rozšířit hráčskou základnu a přesvědčit lidi k vyzkoušení nových her tím, že jim na základní úrovni budou zpřístupněny zdarma. 

Jde o finanční rozhodnutí, generální ředitel společnosti Ubisoft Yves Guillemot uvedl, že výnosy společnosti se zvyšují díky hráčům, kteří si v rámci free-to-play her často kupují obsah (ve srovnání s jednorázovými nákupy prémiových her). Duguet na to řekl že se Ubisoft nesnaží vydělávat na nízkorozpočtových pracích, ale „vytváříme špičkové free-to-play tituly, které se pomalu přibližují k ambicím triple-A her. Myslíme si, že máme skvělou příležitost rozšířit naše největší franšízy mezi co největší publikum.“ „Udělali jsme si čas, abychom se poučili z toho, co jsme udělali v loňském roce s Hyper Scape. Také se učíme v průběhu vydání Roller Champions. Hodně jsme se naučili díky Brawlhalle, která rychle roste, a myslíme si, že nyní nadešel čas, abychom přišli s vysoce kvalitními free-to-play hrami napříč všemi našimi největšími franšízami na všechny platformy.“  volný překlad z PC Gamer

Zdroj: PC Gamer

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.