Postavte si ve Valheim vlastní loď

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Iron Gate Studios

Valheim je populární survival, posmrtný život, ve kterém si mnoho vikingů z různých koutů světa buduje svá opevnění, staví honosná sídla či loví mýtická stvoření a pluje na dosud neznámé ostrovy. A protože je základna hráčů tak veliká, není se čemu divit, že vycházejí nové a skvělé mody – mezi nimi je například i ValheimRAFT, ve kterém si můžete postavit vlastní loď.

Valheim Raft

Na stránce NexusMods se nedávno objevil mod, který umožní všem vášnivým stavebníkům převzít i roli lodního architekta a postavit si vlastní loď. Oficiálně se ve hře totiž nachází tři typy plavidel – vor (raft), malá loď (karve) a velká loď (longboat). Když si člověk dá tu práci a staví dva dny nádherné sídlo, jen těžce se pak leze do klasické lodě, kterou může mít každý.

Valheim Raft Mod

Zdroj: ValheimRAFT, Sarcenzzz

Práce hráčů

Samozřejmě, že fandové na sebe nenechali dlouho čekat, a tak se u modu rozjela vášnivá diskuze doplněná screeny ze hry. Mimo screenů krásných lodí ale v diskuzi najdete také mnoho užitečných tipů pro stavbu lodi – například nezapomeňte na loď postavit vor, abyste ji mohli reálně řídit, loď stavte na souši a materiály skládejte tak, aby jednotlivé dílce svítily modře (modrá = díl je pevně připojen k nějakému statickému bodu, nejčastěji k zemi nebo ke stromu).

Vzhledem k faktu, že to není oficiální funkce, ale pouze mod, se vyskytuje množství chybiček a nedodělků. Jako příklad uvedu, že vlastnoručně postavená loď je výrazné křehčí, než byste si mysleli. Jelikož ji stavíte vlastně z materiálů pro stavbu budov, není se čemu divit.

Zdroj: NexusMods uživatelé CaptStinkwater, WhatAreYouCasul, JazReviews

Zdroj: PCGamer.com

Článek pro Gaming Professors napsala Nela Bojdová
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn