Geico – reklama Portal

Valve a Geico spojily síly v netradiční reklamě

14. 1. 2022
Zdroj náhledu: Geico

Spolupráce a různé křížení značek není v této době ničím neobvyklým. Zažili jsme už tak netradiční crossovery, až jsme si mysleli, že nás už nemůže nic překvapit. Spolupráce americké společnosti Valve, která má na svém kontě legendární dvojici logických her, s americkou pojišťovnou jménem Geico je však asi ten nejpodivnější crossover, co jste kdy viděli. Geico je mezi širokou veřejností známo svým roztomilým ještěrkovitým maskotem Gecko.

Společnost Geico nyní vydala reklamu „The Gecko Visits Portal“, ve které se drobný Gecko dostane do laboratoře Aperture Science a pochopitelně hledá cestu ven. Poté, co mu GLaDOS odmítne podat pomocnou ruku, nastává bod zlomu. Nebyl by to Portal, aby se věci nezvrtly tím správným způsobem, který zná snad každý, kdo měl s touto hrou co dočinění. Jak tedy nejlépe předcházet takovým situacím? Spořte s Geico!

Toto ovšem není zcela první spolupráce pojišťovací společnosti na poli videoher. Už dříve jim do hledáčku padl crossover s Angry Birds. Těžko říci jestli je tato reklama dost přesvědčivá na to, aby lidi přiměla sjednávat si pojištění právě s touto firmou, ale body za kreativitu a originální pojetí jim rozhodně upřít nemůžeme.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.