Steam – koláž

Valve upravilo pravidla slev v obchodě Steam

22. 2. 2022
 

Valve zveřejnilo další informace o chystaných změnách v rámci obchodu Steam. Nová pravidla ovlivňují výši slev na hry i jejich frekvenci, s kterou je mohou vývojáři a vydavatelé vydávat. Úpravy nabydou platnosti již 28. března.

Zdroj: acegif.com

O změnách jsme se dozvěděli již na začátku tohoto měsíce, nyní ale Valve zveřejnilo podrobnosti nových pravidel. První zásadní změnou je zkrácení období mezi slevami. Do teď nemohli vývojáři spustit novou slevovou akci dříve než za šest týdnů od té předešlé. Tato doba se nyní zkracuje na čtyři týdny neboli 28 dní. Tyto čtyři týdny zásadně ovlivňují i další navazující pravidla.

Pokud bude vydána nová hra s takzvanou zaváděcí slevou, jakmile tato sleva skončí, nelze po dobu 28 dní zahájit novou slevovou akci. Stejně tak nelze zahájit slevy po dobu 28 dní po zvýšení ceny hry v jakékoliv měně. Taktéž během probíhající akce nebo při plánování slevové akce již nebude možnost upravovat cenu her. Slevy nebudou moci probíhat déle jak dva týdny v kuse, ale ani nebudou moci být kratší než jeden den.

Konec podvodným slevám

Jedna z nejzásadnějších novinek ovlivňuje výši samotných slev. Do teď bylo možné uplatnit na hru jakoukoliv slevu mimo 100 %. Toho zneužívali vývojáři a vydavatelé během slevových akcí, kdy nabízeli své tituly se slevou 1 %, jen proto, aby se jejich titul dostal do seznamu her ve slevě. Nová pravidla omezují slevy na hry, kdy není možné nabízet hru ve slevě o více jak 90 % a méně jak 10 % původní ceny. Tímto krokem chce Valve zabránit oněm „podvodným“ slevám. Nicméně mě překvapuje omezení slevy na maximálně 90 % původní částky. Například v tento moment je ve službě Steam v akci XCOM 2, který je nabízen za parádní cenu 3 eura, což je 94% sleva z původní ceny. Podle nových pravidel již toto ale nebude možné, a tak pravděpodobně přijdeme o ty největší možné slevy.

Zdroj: SteamDB

Na závěr Valve podotýká, že pravidlo, kdy je nutné čekat 28 dní na možnost zahájení nové slevové akce, se netýká čtyř zásadních výprodejů na Steamu. Těmi jsou letní výprodej, podzimní výprodej, zimní výprodej a výprodej v rámci Nového lunárního roku.


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Barešová.

Tagy:

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.