Steam – koláž

Valve zakázala hry s kryptoměnami ve službě Steam

16. 10. 2021
 

Kryptoměny zcela jistě hýbou světem, můžete za ně pořídit prakticky cokoli a na speciálních trzích to platí doslovně. Nicméně herní fanoušci těchto měn budou poněkud zklamáni. Společnost Valve totiž přidala pravidlo do svého procesu přijímání nových her do služby Steam a které je špatnou zprávou pro fanoušky kryptoměn a NFT – hry s kryptoměnami již nejsou ve službě Steam povoleny.

Implementace technologie blockchain a kryptoměn je v herním světě stále častější. Ať už si chcete zahrát klasické hry od Atari, sbírat roztomilá virtuální zvířátka či sklízet plodiny z políčka, pravděpodobně se najde něco, co využívá blockchain a co vás zaujme.

Jak se dalo očekávat, některé hry využívající kryptoměny a blockchain se v posledním roce či dvou proplížily na Steam. To vše se brzy změní díky novému pravidlu, které dnes společnost Valve zavedla.

Budoucnost kryptoměnových her, které už jsou na Steamu, je nejistá

Nové pravidlo pro přidávání her na Steam fakticky zakázalo přidávat na Steam nové hry s kryptoměnami. To bude velká rána pro herní vývojáře, kteří s touto relativně mladou technologií plnou potenciálu experimentují.

Co byste na Steamu neměli publikovat:[...]

Aplikace postavené na technologii blockchain, které vydávají nebo umožňují směnu kryptoměn nebo NFT.

O chystané změně pravidel informoval vývojář hry Age of Rust, dobrodružné hry z pohledu první osoby, která hráčům umožňuje řešit hádanky a sbírat NFT.

„Komunitě: Před několika minutami nám bylo oznámeno, že @Steam vyřadí *všechny blockchainové hry* z platformy, včetně Age of Rust, protože NFT mají hodnotu. V zákulisí jsme měli dobrou komunikaci a se Steamem jsme byli upřímní,“ stálo ve vlákně na Twitteru od vývojářů hry Age of Rust.

Rozhodli jsme se být upřímní ohledně blockchainových her a NFT. Výsledkem je, že jsme bitvu se Steamem nakonec prohráli. I když jsem zklamaný z odstranění Age of Rust, jde spíše o to, že všechny blockchainové hry budou odstraněny. Je to neúspěch pro všechny.

Tato změna pravidel má jednu drobnou výhodu: zakázány jsou pouze hry založené na kryptoměnách a NFT. Technologie blockchainu je na Steamu stále povolena.

Změny v pravidlech pro onboarding ve skutečnosti znamenají, že žádné nové hry na kryptoměny nebudou společností Valve schváleny pro zveřejnění na Steam. Není jasné, co se stane se stávajícími hrami využívajícími kryptoměny. Zatím je zde stále mnoho nejasností a čeká se na podrobnější vyjádření Valve, ve kterém zodpoví více otázek ohledně stávajících her, případně nutnosti jejich úpravy.

Zdroj: Techraptor.net

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.