Visions of Mana - úvod

Visions of Mana – Square Enix překvapuje novým titulem do série Mana 

8. 12. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Square Enix překvapuje na letošním udílení cen The Game Awards oznámením o novém titulu z dlouhotrvající série Mana s názvem Visions of Mana. Upoutávka na nový díl ze série ukázaný na The Game Awards je plný kinematografie, soubojů a vyvolává spoustu otázek. 

Série Mana, známá v Japonsku jako Seiken Densetsu. Jedná se o fantasy akční série her na hrdiny vytvořená Koichi Ishiim. Její vývojem měl dříve na starost Square, v současné době je ve vlastnictví Square Enix. Série začala v roce 1991 jako Final Fantasy Adventure (vedlejší příběh k vlajkové lodi Final Fantasy). Momentálně je v sérii čtrnáct dílů (například Legend of Mana, Sword of Mana a Secret of Mana).

Nyní nám Square Enix připravil velké překvapení v podobě nového akčního RPG s názvem Visions of Mana. Trailer nám představuje hlavního hrdinu Val (bezstarostného a zvědavého mladého muže) z ohnivé vesnice Tianeea.  Jednou za čtyři roky Faerie navštěvuje regiony světa, aby si vybrala almužnu. Jedná se o lidi, kteří musí cestovat do Stromu many, který řídí životně důležitý světový tok many. Val pozve svou přítelkyni z dětství na festival, bohužel jakmile padne noc, Faerie si vybere svou almužnu. S požehnáním vesnice se Val vydává na cestu, aby doprovodil svou přítelkyni ke Stromu many jako její strážce duše.

O nových protagonistech ani jejich cílech a misích nic nevíme. Krátký trailer nám pouze ukazuje Val, jak prozkoumává okolní svět a jeho různá prostředí. Ve hře by na hráče měli čekat staří známí nepřátelé – Rabites a Mushbooms.

Podle samotného Square Enix by titul měl obsahovat polootevřený svět s bojem v reálném čase se skupinou postav. Hra se podle jejich slov má vrátit ke kořenům akčních RPG, jak se uvedeno na jejich stránkách. Témata přírody a elementární aspekty many se ve hře zachytili prostřednictvím úžasně detailních prostředí a živé barevné grafiky. 

Pokud by vás zajímalo, kdo všechno stojí za tímto dílem série, tak jsou to producent Masaru Oyamada, za zvukovou stránku titulu zodpovídá Hiroki Kikuta, design postav má na starosti HACCAN a ilustraci monster vytváří Airi Yoshikoka. Většina spolupracovala už na dílech Secret of Mana (1993), Trial of Mana (1995) a dalších. Je to roky prověřená parta.

Zdroj: igdb.com

Visions of Mana by měla vyjít v roce 2024 a je plánovaná na většinu platforem, včetně PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. 

Zdroj: gamerant.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.